You are currently viewing Poufne dokumenty znaleziono w toalecie

Poufne dokumenty znaleziono w toalecie

  • Post author:
Udostępnij:

W toalecie jednego z pubów w Barrow-in-Furness w Wielkiej Brytanii znaleziono poufne dokumenty dotyczące nowego brytyjskiego okrętu podwodnego – ujawnił  dziennik “The Sun”. Marynarka wojenna wszczęła dochodzenie, ale zapewnia, że nie było tam żadnych ściśle tajnych informacji.

Reklama

Według gazety oznaczone jako “oficjalne poufne” dokumenty leżały na podłodze w jednej z kabin w toalecie po zabawowej nocy w pubie. Miały one pokazywać funkcjonowanie wnętrza okrętu HMS Anson i być używane przez marynarzy, którzy szkolili się jak obniżać ciśnienie w elementach jego systemu.

Pub, w którym znaleziono dokumenty, znajduje się w niewielkiej odległości od stoczni w Barrow-in-Furness w Kumbrii, gdzie zbudowano okręt. HMS Anson to uderzeniowy okręt podwodny o napędzie atomowym klasy Astute, który kosztował 1,3 mld funtów. Obecnie przechodzi testy, zanim jako piąty okręt tej klasy oficjalnie zostanie włączony do Royal Navy.

Brytyjskie ministerstwo obrony podaje, że okręty podwodne klasy Astute są największymi, najbardziej zaawansowanymi i najpotężniejszymi uderzeniowymi okrętami podwodnymi, jakie kiedykolwiek były eksploatowane przez Royal Navy i mogą okrążyć kulę ziemską bez wynurzania.

Rzecznik Royal Navy zapewnił, że w pozostawionych dokumentach nie było żadnych tajnych informacji o działaniu okrętu. Obiecał jednak, że  zbadane będą wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Udostępnij: