You are currently viewing Premier w Kijowie

Premier w Kijowie

  • Post author:

Brytyjski premier Rishi Sunak był w Kijowie. W ukraińskiej stolicy spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim.Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pomoc wojskową związaną z obroną przeciwlotniczą o wartości 50 milionów funtów.
Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pomoc wojskową związaną z obroną przeciwlotniczą o wartości 50 milionów funtów – zapowiedział w czasie swojej pierwszej wizyty w Kijowie brytyjski premier Rishi Sunak. Wśród dostaw mają znaleźć się działa przeciwlotnicze i technologia do zwalczania irańskich dronów wykorzystywanych przez rosyjską armię.

Reklama

Rishi Sunak od początku prezentuje jednoznaczne stanowisko wobec Rosji. W Indonezji podczas szczytu grupy G20, podkreslał że Rosja musi „wycofać się z Ukrainy i zakończyć tę barbarzyńską wojnę”.  – To bardzo proste, kraje nie powinny najeżdżać swoich sąsiadów, nie powinny atakować cywilnej infrastruktury oraz ludności cywilnej i nie powinny grozić eskalacją nuklearną. Z pewnością są to rzeczy, co do których wszyscy możemy się zgodzić -mówił również.

Reklama