You are currently viewing Prezes POSK bez zmian

Prezes POSK bez zmian

  • Post author:

Dr Marek Laskiewicz drugi raz z rzędu został prezesem Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego

Reklama

Członkowie POSK spotykają się raz w roku, żeby przyjąć sprawozdanie ustępujących władz oraz dokonać wyboru władz na nawą kadencję: Przewodniczącego, Rady oraz Komisji Rewizyjnej.

22 października kandydatami na szefa POSK byli:  Dr Marek Laskiewicz, obecny przewodniczący, oraz Robert Wiśniowski, były skarbnik POSK. Głosowanie i podliczenie głosów zajęło cztery godziny, w trakcie tego przestoju otwarto czas na dyskusję na temat przedstawionych raportów i wolne wnioski.

Dyskusja podczas liczenia głosów do Rady, obejmowała postulaty nad zmianami w następujących sprawach:

1.Ustalenie dłuższej kadencji Prezesa Posku niż 1 rok na np. 2-3 lata.

  1. Rozszerzenie prac w kwestiach społecznych o sprawy Rodzin i dzieci oraz poradnictwo prawne w tych sprawach.
  2. Remonty niektórych pomieszczeń, jak toalety, poszerzone o pomieszczenie dla matek karmiących.
  3. Oczyszczenie elewacji frontowej budynku POSK.

Ostatecznie w głosowaniu wygrał dr Marek Laskiewicz. Po wyborach zapowiedział, że jego głównym celem i misją w nowej kandydaturze będzie kontynuacja wprowadzania pozytywnej energii i entuzjazmu Nowej Polonii oraz utrzymywanie tradycji przekazanych przez chwalebne pokolenia Starej Polonii, które POSK budowały.

Odbyły się również wybory do Rady POSK. Zgłoszono 35 kandydatów, spośród których wybrano 24. Każdy z kandydatów jest rekomendowany przez dwóch członków. W tym roku do Rady dostało się więcej młodych członków POSK, co przyniesie duże pokłady energii do działania na rzecz kultury i Polonii, a taże nowe, ciekawe pomysły.

Olivia Pogonowska

Reklama