You are currently viewing Psy zagryzły przechodnia

Psy zagryzły przechodnia

  • Post author:

Nie żyje Brytyjczyk, który w stanie krytycznym trafił do szpitala po tym, jak został zaatakowany przez dwa psy. Władze zatrzymały 30-letniego właściciela zwierząt. Brytyjskie media zwracają uwagę, że to kolejny atak psa na człowieka w ostatnim czasie.

Reklama

Do ataku doszło w czwartek po południu na Main Street w Stonnall w środkowo-zachodniej Anglii. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala w Birmingham, w którym „pomimo największych starań okazało się, że nie da się już nic więcej zrobić, by go uratować” – przekazały służby ratunkowe, cytowane przez portal BBC. Tuż po ataku dzieciom z pobliskiej szkoły podstawowej tymczasowo zabroniono opuszczania placówki. Prowadząca dochodzenie policja zatrzymała 30-letniego właściciela dwóch psów. Jak dotąd nie ustalono, jakiej są rasy.
Jak przekazał brytyjski nadawca, przechodnie próbowali pomóc zaatakowanemu mężczyźnie, odciągając od niego zwierzęta. Pragnący zachować anonimowość mieszkaniec powiedział, że w marcu widział, jak te same psy „ścigały kobietę”. – Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci – powiedziała inna osoba. – Tutaj wszystkie osoby wyprowadzające psy się znają – podkreśliła.

Szereg brytyjskich mediów opisujących zdarzenie przypomniało o innych atakach psów na ludzi, do których doszło w ostatnim czasie. W sobotę pies rasy American Bully XL zaatakował w Birmingham 11-letnią dziewczynkę oraz dwóch mężczyzn, którzy próbowali jej pomóc. Cała trójka trafiła do szpitala.
Jak podają brytyjskie media, w ostatnich latach nastąpił wyraźny wzrost liczby ataków dokonywanych przez psy, w tym tych, które zakończyły się śmiercią. Według danych zgromadzonych przez policję, w 2022 roku w Anglii i Walii odnotowano 21,9 tys. ataków psów, które spowodowały obrażenia u ludzi, co oznacza 34-procentowy wzrost w ciągu pięciu lat. Szacuje się, że w tym okresie liczba samych psów wzrosła o 15 procent.

Reklama