You are currently viewing Sami Swoi Magazyn luty 2023

Sami Swoi Magazyn luty 2023

  • Post author:

Mija rok trwania krwawej wojny na Ukrainie. Wojny, która w różny sposób zmieniła nasze życie i postrzeganie świata. Brutalnie zakończył się czas spokoju, pokoju i dobrobytu. Jednak są i korzyści. Najpierw okazało się, że Polacy są zdolni do rzeczy wielkich – poświęcenia, przyjmowania milionów uchodźców, organizowania koncertów, zbiórek i innej pomocy na ich rzecz. Potem – że to Polska, obok Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, jest liderem wolnego świata, krajem, który rozumie, że w interesie wszystkich Europejczyków jest wsparcie dla Ukrainy. Bo oni w pewnym sensie walczą za nas, gdyby nie ich bohaterski opór, już dziś mielibyśmy na wschodniej granicy potężnego sąsiada, który zagrażałby naszemu istnieniu. Polska doskonale to rozumie, w przeciwieństwie na przykład do Niemiec czy Francji, dla których przez długi czas ważniejsze były gospodarcze interesy z Rosją, a nie przestrzeganie zasad, na których opiera się wolny świat. A Polska, która znajduje się w tzw. strefie zgniotu, między potężnymi sąsiadami, musi kombinować, jak wykorzystać to sąsiedztwo i nie dać się zniszczyć. Wojna między Rosją a Ukrainą byłą przez ostatni rok ważnym tematem dla nas, i w magazynie i na portalu SamiSwoi.news.

Reklama

Jakie są jeszcze najważniejsze tematy w naszym najnowszym magazynie? Piszemy o polonijnych inicjatywach – Balu Polskim , wyborach Miss Generation, 100 urodzinach  por. Edmunda Szymczaka, weterana II wojny światowej. Zapowiadamy zbliżające się wydarzenia, m.in. w POSK. Mamy wywiady z polskim kucharzem pracującym w angielkim pubie i chirurgiem, wspomagającym żołnierzy rannych na froncie na Ukrainie.

Polecamy felietony naszych autorów: Krystyny Kotlińskiej, Jacka Żakowskiego oraz księdza Bartosza Rajewskiego. Stylistka Izabela Orłowska poleca tekst „Biustonosz podstawą w kobiecej stylizacji. Brafitting w pigułce”, a znawca herbaty, Rafał Przybylok, zapowiada najlepsze chińskie herbaty w Roku Królika.

Warto przeczytać raporty:  Dobre, średnie i złe – szkoły (na Wyspach) oraz  Polacy wyjadą przez dyskryminację?
Mamy sporo tekstów biznesowych: Jakie wyzwania czekają na przedsiębiorców w 2023 roku?, Sztuczna inteligencja generuje teksty o takiej samej wartości ludzie, Co można zrobić ze starych opon? Miasta przyszłości. Są aretykuły o zdrowiu: Smartfony w leczeniu psychiatrycznym: blaski i cienie, Telefon – najgorsza współczesna zabawka, Praca ratowników medycznych: trauma, stres, ratowanie życia.
Polecamy też kalendarium wydarzeń historycznych, satyry Petera Bielkowicza, ciekawy materiał sportowy Cypriana Gibuły – Fernando Santos nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, a także nasze stałe rubryki:  Strefa dzieci, Wielki imprezownik, Informator oraz Horoskop na luty

Reklama

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.