You are currently viewing Seniorce odcięto telefon i prąd. Przez pomyłkę banku

Seniorce odcięto telefon i prąd. Przez pomyłkę banku

  • Post author:
Udostępnij:

Seniorce z Londynu odcięto telefon i prąd, wstrzymano wypłatę emerytury i pozostałe świadczenia, bo jeden z pracowników banku przez pomyłkę oznaczył ją w systemie jako zmarłą.

Reklama

Jak relacjonuje brytyjski “The Guardian”, starsza pani pogrążona w żałobie po śmierci męża, z którym przeżyła 68 lat, udała się do banku Barclays, gdzie miała konto, by dokonać administracyjnych formalności. Zgłosiła jego śmierć, poprosiła, by wykreślić jego nazwisko jako współwłaściciela konta, a zamiast niego dopisać ich córkę, która do tej pory miała dostęp jako dodatkowo wskazana osoba. Zamiast tego pracownik banku oznaczył w systemie, że to kobieta nie żyje, a konto zamknięto.

Emerytury i świadczenia 91-latki były zwracane do Departamentu Pracy i Emerytur, a polecenia zapłaty – wstrzymane. Rachunki za media nie były opłacane. Sprawa wyszła na jaw  dopiero po świętach Bożego Narodzenia, które seniorka rodu spędziła w domu rodziny. Okazało się wówczas, że jej linia telefoniczna i prąd zostały odcięte, a w skrzynce na listy znalazła szereg wezwań do zapłaty.

Gdy chciała wyjaśnić to w banku, za każdym razem słyszała to samo – została pani oznaczona w systemie jako zmarła. Co więcej bank odmawiał rozmowy także z córką, która wcześniej miała  dostęp do rachunku, bo  wraz z zamknięciem konta jej dostęp został cofnięty.

To pokazuje, zdaniem brytyjskich mediów, z jakimi utrudnieniami muszą mierzyć się obecnie brytyjscy seniorzy. Kobieta była wierną klientką od 65 lat, ale odbijała się od formalności i nowoczesności. 91-latka nie była w stanie poradzić sobie z automatycznym menu na infolinii. Do tego jej lokalny oddział banku został zamknięty i musiała jechać do innego miasta,  by wypłacić pieniądze i zarządzać swoim kontem. Nawet gdy przyniosła już wymagane dokumenty, bank odmówił pomocy, bo emerytka nie była w stanie przypomnieć sobie rzadko używanego numeru PIN. Kazano jej umówić się na kolejną wizytę, gdy go sobie przypomni.

Teraz bank się kaja. – Bardzo przepraszamy za niepokój i niedogodności, jakie miały miejsce w przypadku naszej lojalnej klientki. Możemy potwierdzić, że przywrócono polecenia zapłaty oraz wypłaty emerytur państwowych, zmieniono konto na wspólne imienne i wykonano gest dobrej woli za spowodowane problemy – przekazał gazecie rzecznik banku.

Reklama

 


Udostępnij: