You are currently viewing Spacey zeznawał przed sądem w Londynie

Spacey zeznawał przed sądem w Londynie

  • Post author:

Zdobywca Oscara aktor Kevin Spacey powiedział przed sądem w Londynie, w procesie o napaści na tle seksualnym, że dotknął skarżącego go mężczyznę. – Był zabawny, czarujący i zalotny. Z czasem zacząłem go dotykać w bardziej romantyczny i intymny sposób – zeznał.

Reklama

Spacey powiedział, że jego związek z pokrzywdzonym stał się „nieco seksualny”, ale dodał, że obaj nie angażowali się w stosunki seksualne, ponieważ ofiara „nie chciała iść dalej”. – Czasami tak się dzieje i po prostu szanujemy, jak daleko ktoś chce się posunąć, czy nie – dodał.  Aktor opisał czas spędzony razem ze skarżącym jako „zabawę” i powiedział, że był „zdruzgotany” zarzutami stawianymi mu przez tego mężczyznę. – Nigdy nie myślałem, że mężczyzna, którego znałem, 20 lat później wbije mi nóż w plecy – stwierdził.

63-letni aktor Kevin Spacey jest oskarżony o 12 przestępstw natury seksualnej, których miał się dopuścić wobec czterech mężczyzn na terenie Wielkiej Brytanii w latach 2001-2013. Aktor zaprzecza wszystkim zarzutom.

Spacey jest dwukrotnym zdobywcą Oscara za role w filmach „Podejrzani” oraz „American Beauty”. Wystąpił także w takich filmach, jak „Siedem”, „Tajemnice Los Angeles”, „Glengarry Glen Ross”, „Baby Driver”, a także w serialu Netflixa „House of Cards”. W 2016 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W latach 2004-2015 Spacey był dyrektorem artystycznym londyńskiego teatru The Old Vic.

Reklama