You are currently viewing Spectre – elektryk od Rolls-Royce’a

Spectre – elektryk od Rolls-Royce’a

  • Post author:
Udostępnij:

Jest klasycznie, luksusowo i komfortowo. Jedyne czego brakuje pierwszemu elektrycznemu autu brytyjskiej marki, to potężnego silnika V12.

Reklama

Na elektrycznego Rolls-Royce’a czekał niemal cały motoryzacyjny świat. Brytyjczycy pokazali, że można połączyć klasykę z nowoczesnością. Model Spectre to początek większego planu. Rolls-Royce twierdzi, że do końca 2029 roku przestanie produkować samochody z silnikami spalinowymi.

Design nowego modelu to klasyka w czystej postaci. Dla przeciętnego znawcy motoryzacji Spectre nie będzie kompletnie różnił się od pozostałych modeli z gamy Rolls-Royce. Próżno także szukać elementów, które jasno wskazywałyby, że mamy do czynienia z elektrykiem. Wnętrze też nie odbiega od standardów: jest bardzo luksusowo i wygodnie. Sufit, ale też boczki w drzwiach mają diody LED, które robią piorunujące wrażenie. Kokpit zdominowany jest oczywiście przez popularne w ostatnich latach wielkie wyświetlacze. Atutem Spectre są ręcznie szyte fotele przez mistrzów krawiectwa Wielkiej Brytanii.

Rolls-Royce chwali się sportową duszą pojazdu podkreślając, że model ten jest najbardziej aerodynamiczny w historii marki. Dzięki temu jazda obfituje w dużą dawkę emocji. Jednostka elektryczna generuje 577 koni mechanicznych, co pozwala rozpędzić pojazd do “setki” w 4.4 sekundy. A jaki zasięg posiada pierwszy elektryk od Rolls-Royce’a? Nie jest to liczba imponująca, bo około 418 kilometrów na jednym ładowaniu.

Pierwsze egzemplarze Spectre mają trafić do klientów w ostatnim kwartale przyszłego roku. Księga zamówień została otwarta, a cena samochodu owiana jest została ujawniona.

Reklama

Udostępnij: