You are currently viewing Sprawdź, czy możesz mieć tańszy dostęp do internetu

Sprawdź, czy możesz mieć tańszy dostęp do internetu

  • Post author:

Ponad połowa gospodarstw domowych o niskich dochodach w Wielkiej Brytanii nie wie o okazyjnych ofertach  szerokopasmowego internetu – wynika z nowego raportu regulatora komunikacji Ofcom.

Reklama

Taryfy socjalne to tanie oferty szerokopasmowego internetu,  kosztują od 10 do 20 funtów miesięcznie. Ofcom twierdzi, że miliony rodzin mogą zaoszczędzić na tym około 200 funtów rocznie.

Chociaż wykorzystanie tych możliwości wzrosło czterokrotnie od stycznia ubiegłego roku, większość ludzi nadal o tym nie wie. Tymczasem o obniżone taryfy mogą ubiegać się brytyjskie gospodarstwa domowe otrzymujące świadczenia rządowe, takie jak Universal Credit, Pension Credit, Jobseeker’s Allowance i Income Support. Obecni dostawcy usług po preferencyjnych cenach to: BT, EE, SMARTY, Community Fibre, NOW, Sky, Virgin Media, KCOM, Hyperoptic, G Network i VOXI. Ofcom rozmawia  również z TalkTalk i O2.

Na razie z oferty korzysta około 220 000 osób – czyli 5% gospodarstw domowych, tymczasem jest ona dostępna dla około 4,3 miliona brytyjskich gospodarstw domowych.

Reklama