You are currently viewing Sprawdź swoje prawo jazdy!

Sprawdź swoje prawo jazdy!

  • Post author:

Prawie milion kierowców może dostać  grzywnę w wysokości 1000 funtów za nieodnowienie prawa jazdy.

Reklama

Agencja ds. Licencji Kierowców i Pojazdów (DVLA) ma dane dotyczące około 926 000 kierowców, o których wiadomo, że ich prawa jazdy straciły ważność  w ciągu ostatniego roku. Nowe są przyznawane na 10 lat i muszą zostać odnowione, aby upewnić się, że wizerunek na karcie fotograficznej to zdjęcie kierowcy.

Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem zagrożonym grzywną w wysokości do 1000 funtów, a także powoduje, że  ubezpieczenie jazdy jest nieważne.  Ponieważ jazda bez ubezpieczenia jest również przestępstwem, wsiadanie za kierownicę z nieważnym prawem jazdy naraża kierowców na dalsze kary.

Odnowienie prawa jazdy kosztuje ponad 14 funtów, można dokonać tego online, korzystając z ważnego paszportu brytyjskiego, adresów zamieszkania przez ostatnie 3 lata, aktualnego prawa jazdy i numeru ubezpieczenia społecznego. Kierowcy mogą nadal korzystać ze swoich pojazdów, czekając na odnowienie prawa jazdy.

Rzeczniczka DVLA powiedziała: „Zachęcamy klientów do korzystania z GOV.UK ponieważ składanie wniosków online jest najszybszym i najtańszym sposobem odnowienia prawa jazdy ze zdjęciem.

Reklama