You are currently viewing Stracił pracę przez… zaimki

Stracił pracę przez… zaimki

  • Post author:
Udostępnij:

Polityczna poprawność zbiera swoje żniwa. W Oxfordzie nauczyciel stracił pracę i otrzymał zakaz wykonywania zawodu z powodu zaimka, którego użył w stosunku do uczniów.

Reklama

Nauczyciel matematyki w szkole średniej w Oksfordzie Joshua Sutcliffe został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu po tym, jak “użył niewłaściwych zaimków” w stosunku do uczniów – relacjonuje brytyjski dziennik “Daily Express”. Joshua Sutcliffe zwrócił się do uczennicy, która uważa się za chłopca, zgodnie z jej płcią biologiczną. Według relacji, nauczyciel powiedział do grupy uczennic po wykonaniu zadania: “dobra robota, dziewczyny”. Brytyjski Urząd do spraw Regulacji Nauczania (TRA) orzekł, że mężczyzna nie potraktował ucznia z “wymaganą godnością i szacunkiem”, a także nie zadbał o jego “odpowiednią ochronę”. Sutcliffe tłumaczył, że nie zrobił tego umyślnie i przeprosił. Nie pomogło.
Media podały, że Joshua Sutcliffe jest praktykującym chrześcijaninem. Oprócz kwestii zaimków, mężczyzna został uznany za winnego “niewłaściwego postępowania”, gdy zapytany przez jednego z uczniów, wyraził swój sprzeciw wobec “małżeństw homoseksualnych”.

Reklama

 


Udostępnij: