You are currently viewing Strajkują urzędnicy od paszportów

Strajkują urzędnicy od paszportów

  • Post author:

Szykuje się kolejny strajk, tym razem  pracowników brytyjskich urzędów wydających paszporty. Będą strajkować przez pięć tygodni, domagając się 10-procentowej podwyżki plac.

Reklama

Strajk ma się rozpocząć 3 kwietnia i potrwać do 5 maja. Weźmie w nim udział ponad 1000 członków związku zawodowego Public and Commercial Services (PCS), którzy pracują w większości brytyjskich urzędów wydających paszporty, w tym w Londynie, Liverpoolu i Glasgow.

Będzie to kolejna grupa zawodowa w Wielkiej Brytanii, która podejmie strajk z żądaniami podwyżki wynagrodzeń. Postulaty spowodowane są inflacją, która w Wielkiej Brytanii przekroczyła 10 proc.

Związkowcy odrzucili rządową propozycję podwyżki płac w wysokości 2 proc. Brytyjski urząd paszportowy wydaje ponad 5 mln dokumentów rocznie, co oznacza, że kolejny strajk może spowodować znaczne zakłócenia w płynności usług.

Wielka Brytania zmaga się z największą falą strajków pracowniczych od lat 80. XX wieku. Protestują przedstawiciele niemal wszystkich resortów sektora budżetowego, od pracowników służby zdrowia po funkcjonariuszy straży granicznej.

Reklama