You are currently viewing Strajkuje transport. Zobacz, gdzie są utrudnienia

Strajkuje transport. Zobacz, gdzie są utrudnienia

  • Post author:
Udostępnij:

W tym tygodniu będą utrudnienia w komunikacji publicznej w Londynie, przez  strajki zorganizowane przez związki zawodowe RMT i Aslef – informują brytyjskie media. Strajki wpłyną  połączenia kolejowe i metro, a także na linie Overground i Elizabeth Line.

Reklama

Londyńczycy mają mieli problemy z poruszaniem się po stolicy  szczególnie dziś i w czwartek, a osoby dojeżdżające do pracy mogą doświadczyć trudności z dojazdem i wyjazdem z miasta.

Motorniczowie londyńskiego metra zrzeszeni w związku zawodowym Aslef oraz pracownicy stacji kolejowych należący do związku zawodowego RMT przeprowadzają strajk 15 marca,  metro jest całkowicie nieczynne.

Elizabeth Line, Overground, DLR i tramwaje mają kursować normalnie, ale pociągi mogą nie zatrzymywać się na stacjach metra. Linie te mogą być również bardziej zatłoczone niż zwykle, gdyż osoby dojeżdżające do pracy nie będą mogły korzystać z metra.

Również londyńskie autobusy kursują normalnie, ale są bardziej zatłoczone niż zwykle.

Skutki strajku w metrze 15 marca będą się utrzymywać do rana 16 marca.

RMT odwołało strajk sieci Network Rail w dniu 16 marca, ale członkowie tego związku zawodowego zatrudnieni przez 14 spółek kolejowych nadal mają zamiar strajkować. Niektóre  usługi kolejowe w Londynie i poza nim mogą być zakłócone. Połączenia mogą zostać odwołane, a ich liczba będzie najprawdopodobniej zredukowana.

Strajk będzie miał również wpływ na niektóre odcinki linii District i Bakerloo.

Dodatkowo może dojść do zakłóceń w kursowaniu londyńskiej linii nadziemnej (London Overground), która często podlega wpływom strajków kolejowych, a także linii Elizabeth Line. Na linii Elizabeth Line będą realizowane  połączenia na trzech oddzielnych odcinkach.

Ogólnokrajowy strajk kolejowy w sobotę wpłynie na funkcjonowanie linii Elizabeth Line, która nie będzie kursować między Shenfield a Brentwood przed godziną 7:00 rano i po godzinie 23:00, a także pomiędzy Maidenhead a Reading przed godziną 7:00 rano i po godzinie 19:00.

Pozostała część linii będzie kursować bez zakłóceń, a inne usługi TfL będą działać normalnie.

Reklama

Udostępnij: