You are currently viewing Strażniczki romansowały z więźniami

Strażniczki romansowały z więźniami

  • Post author:
Udostępnij:

Z prywatnego więzienia HM Berwyn dla dorosłych mężczyzn zwolniono osiemnaście strażniczek. Stało się to po tym, jak na jaw wyszły romanse kobiet z osadzonymi skazańcami.

Reklama

Z informacji  “The Mirror” wynika, że wiadomości o kolejnych niedozwolonych relacjach pomiędzy strażniczkami a osadzonymi wyszły na jaw po tym, jak do sądu trafiła sprawa trzech kobiet zatrudnionych w HM Berwyn. Pierwsza z nich to Jennifer Gavan. Przyjęła ona 150 funtów łapówki za przemycenie telefonu do celi Alexa Coxona, skazanego za kradzież. Później para została przyłapana na wymianie nieprzyzwoitych zdjęć w aplikacji WhatsApp. Jennifer Gavan przyznał się do wykroczenia i została skazana na osiem miesięcy więzienia. Emily Watson to druga skazana. Dopuściła się ona intymnych relacji z handlarzem narkotyków Johnem McGee, który odsiadywał w więzieniu osiem lat za spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę. Ayshea Gunn, kurator sądowa, związała się z karanym za napad z bronią Khuramem Razaqiem. Para także wymieniała – jak to określono – “wysoce zseksualizowane” zdjęcia i filmy – podaje “The Mirror”.

W ocenie  Stowarzyszenia Oficerów Więziennych, w HM Berwyn zatrudniano “niewłaściwy rodzaj kobiet”. – Rekrutowany personel nie odbywa bezpośrednich rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko odbywa się na Zoomie. Wiele osób otrzymujących te pracę nie ma wystarczającego doświadczenia życiowego i jest podatnych na perswazję ze strony więźniów. Liczby tylko to potwierdzają. Ostrzegaliśmy przed tym tego pracodawcę od lat – mówił przedstawiciel stowarzyszenia.

Więzienie HM Berwyn to największy zakład karny w Wielkiej Brytanii. Mieści się w Wrexham w Północnej Walii. Placówkę otwarto w 2017 roku i obsługiwana jest przez Służbę Więzienną Jego Królewskiej Mości.

Reklama

 


Udostępnij: