You are currently viewing Strzelanina w Londynie

Strzelanina w Londynie

  • Post author:

Siedmioletnia dziewczynka walczy o życie, a kolejnych pięć osób zostało rannych po strzelaninie, która wywiązała się w czasie pogrzebu w Londynie – podał Reuters.

Reklama

Strzelanina miała miejsce w czasie pogrzebu w Londynie, podczas którego żałobnicy żegnali matkę i córkę, które zmarły w odstępie miesiąca. Według świadków, gdy goście zgromadzili się na schodach kościoła, podjechał czarny samochód i rozległa się seria strzałów. Uczestnicy zdarzenia relacjonowali, że musieli uciekać w poszukiwaniu schronienia.

Cztery kobiety – w wieku 21, 48, 54 i 41 lat – zostały przewiezione do szpitala w centrum Londynu, gdzie ich obrażenia oceniono jako niezagrażające życiu – podało biuro londyńskiej Met Police. Ranne zostały też dwie dziewczynki – 12-latka i Źródło policyjne przekazało „Daily Mail”, że mężczyzna wyskoczył z samochodu i zaczął strzelać do tłumu, gdy wypuszczono białe gołębie – symbol pokoju. Śledczy poinformowali, że dziewczynka została zabrana do szpitala i pozostaje w stanie zagrażającym życiu. Cztery inne kobiety zostały również zabrane do szpitala.

Policja poinformowała w niedzielę, że szuka informacji na temat czarnej Toyoty. Według świadków mogła być to czarna Toyota C-HR, prawdopodobnie model z 2019 roku.

Reklama