You are currently viewing Sweter księżnej Diany trafi na aukcję

Sweter księżnej Diany trafi na aukcję

  • Post author:

Czerwony sweter z motywem czarnej owcy będzie główną atrakcją ruszającej 31 sierpnia aukcji Fashion Icons organizowanej przez dom aukcyjny Sotheby’s. Jego właścicielką była księżna Diana. Może zostać wylicytowany nawet za 80 tys. dolarów.

Reklama

Czerwony sweter jest ozdobiony białymi owcami i jedną czarną, Księżna Diana zaprezentowała po raz pierwszy w 1981 r. jako świeżo upieczona narzeczona ówczesnego księcia Karola. Zaprojektowały go Sally Muir i Joanna Osborne, założycielki firmy Warm & Wonderful.

Jak opisuje na swojej stronie dom aukcyjny Sotheby’s, jakiś czas później Muir i Osborne otrzymały przesyłkę z Pałacu Buckingham z listem. Wyjaśniano w nim, że księżna uszkodziła swój ukochany sweter i prosi o jego wymianę lub naprawę.

Projektantki były przekonane, że sweter naprawiono i odesłano księżnej. Jednak w marcu tego roku na strychu pracowni Osborne odkryła pudełko z owym uszkodzonym ubraniem. Jak się okazuje, Dianie wysłano nowy sweter, a ten uszkodzony schowano. Po dokładnej analizie i weryfikacji wykonanej przez ekspertów domu aukcyjnego stwierdzono, że zalegający na strychu przez ponad 40 lat strój jest tym samym, który Diana miała na sobie w 1981 r. Sweter, wraz z dołączoną korespondencją, trafi na aukcję internetową 31 sierpnia. Licytujący będą mogli składać oferty do 14 września. Od 7 do 13 września sweter z czarną owcą będzie prezentowany na wystawie w nowojorskiej siedzibie firmy Sotheby’s.

Po śmierci księżnej sweter stał się kultowy. W 2021 r.  model powrócił do sprzedaży. W sklepie internetowym marki Warm & Wonderful można go kupić za nieco ponad tysiąc złotych.

Reklama