You are currently viewing Tajemnicza śmierć nastolatki z Ukrainy

Tajemnicza śmierć nastolatki z Ukrainy

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 14-letniej uchodźczyni z Ukrainy. W sobotę 4 marca funkcjonariusze z hrabstwa Devon otrzymali zgłoszenie o jej zaginięciu. Wieczorem tego samego dnia znaleźli ją nieprzytomną na plaży w miejscowości Dawlish – podało BBC. Dziewczynkę przetransportowano śmigłowcem do pobliskiego szpitala, gdzie w niedługim czasie zmarła.

Reklama

“The Telegraph” napisał, że w ubiegłym roku dziewczynka wraz z matką opuściła  Ukrainę. Osiadły w Dawlish, gdzie nastolatka uczęszczała do lokalnej szkoły średniej. Wydarzenia z soboty zrelacjonowała w brytyjskich mediach inspektor Becky Davies. Jak wyjaśniła, poszukiwania nastolatki prowadzono przy wsparciu policyjnego helikoptera i straży przybrzeżnej. Na plaży w Dawlish została znaleziona nieprzytomna osoba, którą następnie przetransportowano drogą powietrzną do Royal Devon and Exeter Hospital, gdzie zmarła.
Jak oznajmiły lokalne służby, w czwartek 9 marca ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok nastolatki. Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają nagrania z kamer bezpieczeństwa zamontowanych na budynkach, znajdujących się w okolicy plaży. Śledczy mają nadzieję, że działania te pomogą w ustaleniu okoliczności śmierci młodej uchodźczyni. O tragedii została już poinformowana ukraińska ambasada oraz Home Office – departament brytyjskiego rządu odpowiedzialny za politykę imigracyjną i porządek publiczny.

Reklama

 


Udostępnij: