You are currently viewing Uczniowie z Polski utknęli na lotnisku

Uczniowie z Polski utknęli na lotnisku

  • Post author:

Uczniowie z III LO w Warszawie utknęli na lotnisku Stansted. Ich lot Ryanairem został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych.

Reklama

Pasażerowie samolotu do Polski, w tym grupa 44 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Sowińskiego w Warszawie, utknęli na lotnisku Stansted pod Londynem. Rejs obsługiwany przez firmę Ryanair, który planowo miał się odbyć w niedzielę (11 grudnia) po godzinie 18, został odwołany, o czym poinformowano pasażerów dopiero ok. godz. 23.

Linie zaproponowały pasażerom zwrot pieniędzy za bilety. Uczniowie zostali poproszeni o opuszczenie lotniska, ci jednak zostali, poszukując innej opcji na transport do kraju.

Ostatecznie rodzice uczniów, którzy utknęli na lotnisku, zorganizowali dzieciom powrót do domu autokarem. Mają nadzieję, że koszty uda się odzyskać od linii Ryanair.

Polski konsulat w oficjalnym komunikacie przekazał, że pozostaje w stałym kontakcie z opiekunami grupy. Co więcej, podał również namiary na firmę przewozową, a autokar, który przetransportowałby ich do Polski, miał zostać podstawiony przed południem.

Zdjęcie ilustracyjne – Shutterstock

Reklama