You are currently viewing Uroczyste obchody zamiast Bożego Narodzenia

Uroczyste obchody zamiast Bożego Narodzenia

  • Post author:
Udostępnij:

To się nazywa polityczna poprawność! Urzędnicy brytyjscy otrzymali polecenia, by używać terminu “uroczyste obchody” zamiast “Boże Narodzenie”, a także zabroniono im spożywania alkoholu podczas służbowych przyjęć świątecznych w przypadku, gdy choć jeden członek zespołu go nie pije – donosi “Daily Mail”. To część tzw. “pakietu wiary i przekonań”, który został wprowadzony przez niektórych kierowników w brytyjskich urzędach, by uniknąć wykluczania przedstawicieli różnych wyznań.
Jak podaje “Daily Maily” brytyjscy urzędnicy otrzymali instrukcje, zgodnie z którą podczas służbowych przyjęć świątecznych nie powinni posługiwać się terminem “Boże Narodzenie”, lecz “uroczyste obchody”, by nie urazić przedstawicieli innych wyznań.
Z kolei według innych wytycznych, w celu promowania różnorodności i społecznej integracji, niektórych z urzędników poinformowano, by zrezygnowali ze spożywania alkoholu podczas uroczystości, jeśli któryś z uczestników przyjęcia “spożywa wyłącznie herbatę”.

Reklama

Zgodnie z opisem, znajdującym się na stronie brytyjskiego rządu, pakiet “ma na celu dostarczenie kierownikom działów narzędzi do stworzenia większej świadomości dotyczącej wiary w ich departamentach oraz zapewnienie praktycznego wsparcia poprzez wskazanie osobom indywidualnym istniejących wytycznych i dobrych praktyk”.

Reklama

 


Udostępnij: