You are currently viewing W Krynicy o wojnie i biznesie

W Krynicy o wojnie i biznesie

  • Post author:

Globalne konsekwencje wojny na Ukrainie, rosnąca rola Polski i szanse dla polskiego biznesu wynikające z konieczności odbudowy kraju naszego wschodniego sąsiada – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas konferencji Krynica Forum ’22.

Reklama

Bartłomiej Radziejewski, Dyrektor Programowy Krynica Forum ’22, podkreślił, że głównym celem kongresu jest próba odpowiedzi na wyzwania i ogromne przemiany, których jesteśmy obecnie świadkami. „Stoimy w obliczu końca świata, jaki znamy w kontekście systemu międzynarodowego. Widzimy to teraz na Ukrainie, ale to tylko jeden z wielu przejawów tej głębokiej przebudowy systemu uniwersalnego czy chaotycznej transformacji w coś nowego, którego sylwetkę do tej pory widzimy tylko. Także w kontekście społecznym i cywilizacyjnym w sprawach tak istotnych jak rewolucja cyfrowa czy energetyczna” – powiedział Radziejewski.

Zdaniem Radziejewskiego skala zmian i stojących przed nami obecnie wyzwań politycznych i intelektualnych jest tak ogromna, że nawet „najbystrzejsze umysły świata nie nadążają. W tej sytuacji Krynickie Forum musi starać się udzielić konferencji odpowiedzi na te wyzwania” – podkreślił Radziejewski.

„Uważam, że panel otwierający na temat globalnego wpływu i globalnych konsekwencji wojny na Ukrainie jest szczególnie godny uwagi. Niezwykle ciekawa była też dyskusja o odbudowie Ukrainy po wojnie jako szansie dla polskiego biznesu” – wymienił Radziejewski.

Radziejewski podkreślił dyskusje dyplomatów i przedstawicieli różnych branż na temat rosnącego znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Była też  debata Wojczal vs Bartosiak na temat Nowego Modelu Armii. Można znaleźć ją na YT.

„Krynickie Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa”, odbywające się w dniach 19-21 października, to międzynarodowe wydarzenie skupiające biznes, politykę i świat nauki. Jego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa, dobrobytu, spójności społecznej i pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Reklama