You are currently viewing W kuchni znalazł studnię sprzed 300 lat

W kuchni znalazł studnię sprzed 300 lat

  • Post author:
Udostępnij:

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii podczas remontu kuchni natknął się pod podłogą na głęboką na ponad pięć metrów studnię. 48-latek postanowił wyremontować obiekt i zacząć z niego korzystać.

Reklama

Zaskakującego odkrycia dokonał właściciel domu w brytyjskim hrabstwie Cheshire. 48-latek postanowił wyremontować swoją kuchnię. Podczas skuwania podłogi mężczyzna natrafił na ziemię zmieszaną ze żwirem. Otoczona była pierścieniem z cegieł. Były hydraulik postanowił zbadać sprawę. Mężczyzna natknął się głębiej na spore ilości wody. Okazało się, że 48-latek znalazł nieczynną studnię sprzed 300 lat.

Mężczyzna podzielił się swoim odkryciem w mediach społecznościowych. 48-latek opublikował na TikToku film ukazujący znalezisko pod podłogą domu z XVIII wieku. Wideo zebrało blisko 12 mln wyświetleń.

Na kolejnym filmie  podzielił się z obserwującymi kolejnymi ujęciami studni. Ze wstępnych pomiarów wynika, że ma ona ponad 5 metrów głębokości. Świeża woda wypełnia ją mniej więcej do połowy. Mężczyzna stwierdził, że po przespaniu się z problemem postanowił wyremontować obiekt. 48-latek opisał, że zamierza korzystać ze studni jako z elementu dekoracyjnego.
– Będzie oświetlona i pokryta specjalnym szkłem, po którym można chodzić. Jest częścią historii naszego domu i chcemy ją zachować – wyjaśnił autor filmów.

Reklama

Udostępnij: