You are currently viewing Więzienie skrytykowane za brak makijażu dla transseksualnych skazanych

Więzienie skrytykowane za brak makijażu dla transseksualnych skazanych

  • Post author:

Chodzi o więzienie HMP Northumberland w Morpeth, donosi The Sun. Zostało skrytykowane za to, że nie zapewnia produktów do makijażu dla więźniów transpłciowych. Inspektorat Więziennictwa stwierdził, że więzienie pozostaje w tyle z „niewystarczającym wsparciem dla grup mniejszościowych”.

Reklama

W raporcie z kontroli odnotowano, że  „konsultowano się z więźniami identyfikującymi się jako osoby niebinarne, płynne płciowo lub transpłciowe”.

W HMP Northumberland w Morpeth jest około 1 340 więźniów. „Podczas kontroli więźniom trudno było uzyskać makijaż i odzież damską” – czytamy w raporcie Inspektoratu Więziennictwa. „Zarządzający nie wspierali w wystarczającym stopniu równości i różnorodności oraz nie zwracali wystarczającej uwagi na doświadczenia więźniów o cechach chronionych i mniejszościowych. Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie dla więźniów z grup chronionych lub mniejszościowych było niewystarczające”. Inspekcja wykazała również, że więźniowie LGBTQ + chcieli mieć większe możliwości spotkań w więzieniu.

Rzecznik HMP Northumberland powiedział: „W pełni zdajemy sobie sprawę, że niektóre obszary wymagają poprawy, szczególnie w zakresie aktywności, rehabilitacji i różnorodności. Od czasu inspekcji pracujemy nad opracowaniem i wdrożeniem planu działania”.

Foto: FB/Daily Mail

Reklama