You are currently viewing Wybuchł pocisk z czasów II wojny światowej

Wybuchł pocisk z czasów II wojny światowej

  • Post author:
Udostępnij:

Pocisk z czasów II wojny światowej wybuchł  w Great Yarmouth w Anglii w trakcie prac nad jego neutralizacją. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani.
Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony we wtorek, w trakcie prac w pobliżu rur gazowych, w mieście Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Pocisk miał około metra długości i ważył 250 kilogramów. Od wtorku lokalne służby pracowały nad jego rozbrojeniem. Na czwartek zaplanowano kontrolowaną detonację bomby, ale z powodów technicznych odłożono ją na piątek.

Reklama

Mieszkańcy i pracownicy firm w promieniu 400 metrów od pocisku zostali ewakuowani, zamknięto kilka dróg. – Zastosowaliśmy najbezpieczniejszą metodę neutralizacji, ale i tak było ryzyko, że dojdzie do nieplanowanej detonacji – wyjaśnił w BBC Nick Davison, zastępca komendanta policji w Norfolk.

I tak też się stało – wybuch nastąpił w piątek około godziny 17 [18 czasu polskiego]. “O głośnym huku i trzęsących się ścianach donosili w sieci mieszkańcy miejscowości oddalonych o 24 km” – podał brytyjski nadawca.

Reklama

Udostępnij: