You are currently viewing Za nami mistrzostwa w zaklinaniu robaków

Za nami mistrzostwa w zaklinaniu robaków

  • Post author:
Udostępnij:

W Wielkiej Brytanii odbyły się mistrzostwa w zaklinaniu… robaków. Uczestnicy niezwykłych zawodów mieli za zadanie wywabić z ziemi jak najwięcej dżdżownic. Wynik jest znacznie lepszy niż w ubiegłym roku.

Reklama

W weekend w miejscowości Falmouth w Kornwalii odbyły się lokalne mistrzostwa w zaklinaniu robaków. Była to już trzecia edycja tej imprezy. Uczestnicy zawodów mieli za zadanie w ciągu pół godziny wywabić na powierzchnię jak najwięcej dżdżownic ukrytych w ziemi. Każda drużyna miała do swojej dyspozycji dwumetrowy fragment trawnika.

Sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaje. Zasady zabraniają korzystać z narzędzi mechanicznych, ani kopać w ziemi. Wszystkie inne sposoby są dozwolone. Uczestnicy zawodów mieli różne techniki. Niektórzy tańczyli na trawie aby wywołać wstrząsy gleby, inni skraplali ją wodą, aby imitować deszcz, ponieważ wibracje wytwarzane przez krople uderzające o ziemię sprawiają, że dżdżownice wychodzą wtedy na powierzchnię.  Jeszcze inni prosili robaki o wyjście na powierzchnię, pisali do nich listy miłosne oraz grali na instrumentach przyłożonych do podłoża. Chociaż zawód zaklinacza robaków jest obecnie na wymarciu, to umiejętność ta jest przekazywana z pokolenia na pokolenie – informuje portal “Cornwall Live”.

Lokalne media informują, że podczas tegorocznych zawodów zawodnikom udało się wywabić z ziemi 260 robaków. To o wiele więcej niż w ubiegłym roku, kiedy podczas fali upałów na powierzchnię wyszła tylko jedna dżdżownica.

Zawody wygrała drużyna, która w pół godziny wywabiła z ziemi 20 robaków. Daleko im jednak do rekordu świata, który został ustanowiony przez 10-letnią Sophie Smith. Dziewczynka podczas mistrzostw świata w zaklinaniu robaków w 2009 roku wydobyła z ziemi aż 567 dżdżownic.

Źródło: BBC/Polsatnews.pl

Reklama

Udostępnij: