You are currently viewing Zaatakował nożem, bo chciał być deportowany

Zaatakował nożem, bo chciał być deportowany

  • Post author:

28-letni obywatel Iraku Rebaz Mohammed zaatakował nożem 18-latka. Zeznał policji, że dokonał ataku, by zostać deportowany z Wielkiej Brytanii.

Reklama

Jak można zobaczyć na opublikowanym w sieci nagraniu, Rebaz Mohammed rozmawiał z Ellisem Wheelerem; w pewnej chwili mężczyzna z kurtki wyciągnął nóż i zaatakował 18-latka w plecy. Wheeler odskoczył od napastnika i uciekł. Mohammed dokonał ataku na oczach świadków.

Według portalu The Sun przed atakiem Mohammed zatrzymał wracającego z siłowni Wheelera. Miał zapytać 18-latka o to, czy słyszał o kickboxingu. Po ataku Wheelerowi udało się uciec, ale stracił przytomność w drodze do szpitala. Jak przekazano, 18-latek przeszedł operację. Szpital opuścił po pięciu dniach.

Rebaz Mohammed do Wielkiej Brytanii miał przybyć nielegalnie. Po zdarzeniu został zatrzymany przez policję. Funkcjonariuszom powiedział, że dopuścił się ataku, by deportowano go do Iraku.  28-latek był już wcześniej skazany za wzięcie udziału w masowym ataku w Southampton w grudniu ubiegłego roku. Obrońca Mohammeda przyznał, że mężczyzna chciał wrócić do swojej ojczyzny, ale nie miał ani pracy, ani pieniędzy. W czasie pobytu w Wielkiej Brytanii mieszkał w hotelu.  Po ataku Mohammed został skazany na sześć lat więzienia.

Reklama