You are currently viewing Zmarła kobieta potrącona przez motocykl z kolumny brytyjskiej księżnej

Zmarła kobieta potrącona przez motocykl z kolumny brytyjskiej księżnej

  • Post author:
Udostępnij:

Nie żyje 81-letnia Brytyjka potrącona przez policyjny motocykl jadący w kolumnie ochraniającej księżną Zofię, bratową króla Karola III. O jej śmierci poinformowała rodzina. Tuż po wypadku Pałac Buckingham wydał krótkie oświadczenie.

Reklama

Do wypadku z udziałem kolumny księżnej Zofii doszło 10 maja na skrzyżowaniu West Cromwell Road i Warwick Road w zachodnim Londynie. 81-letnia Helen Holland została potrącona przez jeden z jadących w kolumnie policyjnych motocykli, w stanie krytycznym przewieziono ją do szpitala. Kobieta doznała wielu złamań kości i rozległych obrażeń wewnętrznych. Mimo pomocy medycznej 81-latka  zmarła. O śmierci poinformowała jej rodzina, przekazując, że “walczyła o życie przez prawie dwa tygodnie, ale nieodwracalne uszkodzenie jej mózgu zakończyło dziś walkę” – poinformował portal BBC.

Księżna Zofia jest żoną księcia Edwarda, syna królowej Elżbiety i brata króla Karola III. Kiedy motocykl potrącił Helen Holland, księżna znajdowała się w jednym z pojazdów kolumny. Pałac Buckingham po wypadku wydał krótkie oświadczenie. “Serdeczne myśli i modlitwy księżnej są z poszkodowaną panią i jej rodziną” – wskazano w komunikacie, cytowanym przez Sky News. “Księżna jest wdzięczna za szybką reakcję ze strony służb ratunkowych i będzie na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Dalsze komentarze w tej chwili nie byłby właściwe, ponieważ trwa dochodzenie w sprawie tego incydentu” – wskazano.

Okoliczności wypadku są wciąż wyjaśniane przez brytyjskie służby. W ramach dochodzenia zabezpieczono m.in. nagrania z kamer monitoringu. Władze zaapelowały też do ewentualnych świadków wypadku o przekazywanie informacji. Jak podało BBC, Holland pochodziła z Birchanger w hrabstwie Essex, w Londynie była z odwiedzinami u siostry.

Reklama

Udostępnij: