You are currently viewing Zmarła znana pływaczka

Zmarła znana pływaczka

  • Post author:

Zmarła Helen Smith, była reprezentantka Wielkiej Brytanii w pływaniu. Osierociła dwójkę dzieci.

Reklama

„Helen Smith, mama dwójki dzieci, dyrektorka, a także była sportsmenka reprezentacji Wielkiej Brytanii zmarła tragicznie podczas wakacji z rodziną” – donoszą wyspiarskie media. 42-latka spędzała urlop w Lake District, gdzie z najbliższymi świętowała 40. rocznicę urodzin brata Roba.
Helen Smith miała niezwykłą karierę sportową, rywalizując w drużynie Wielkiej Brytanii na 200 metrów stylem grzbietowym na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Sportsmenka zdobyła też brązowy medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 1998 r., a także srebrne medale na Mistrzostwach Świata na krótkim dystansie w 1999 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej kobieta została nauczycielką oraz dyrektorką szkoły podstawowej Worsley Mesnes Community Primary School. „Pasję do nauczania odziedziczyła po ojcu. Jej entuzjazm i etyka pracy były zaraźliwe, inspirując zarówno uczniów, jak i współpracowników” – pisze „Mirror”.

Szkoła zorganizowała zbiórkę na budowę pomnika w pobliżu Lake District – to właśnie tam Smith zawarła związek małżeński, celebrowała 40. rocznicę urodzin, a także zorganizowała wieczór panieński. Każdą wolną chwilę spędzała w otoczeniu natury. 

Reklama
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-08-28/wielka-brytania-oplakuje-smierc-bylej-mistrzyni-helen-smith-zmarla-nagle/