You are currently viewing Bankierzy zarobili na brexicie

Bankierzy zarobili na brexicie

  • Post author:
Udostępnij:

Przenoszenie miejsc pracy z Londynu na kontynent europejski związane z brexitem i wzrost operacji finansowych przyczyniły się do zwiększenia w 2021 r. o ponad 40 proc. liczby bankierów zarabiających w Unii ponad milion euro rocznie — ocenił Europejski Urząd Bankowy EBA.

Reklama

Z  danych wynika, że liczba pracowników banków zarabiających ponad milion euro rocznie doszła w 2021 r. do 1957 z 1383 rok wcześniej. To wzrost o 41,5 proc., największy od czasu zbierania takich danych przez EBA od 2010 r. — pisze Reuter. Ponad 70 proc. tego wzrostu przypadło na Włochy, Francję i Hiszpanię, rosnąca inflacja też odegrała pewną rolę — dodał urząd.

Najwięcej najlepiej zarabiających pracowników bankowym było w Niemczech (569), we Francji (371) i we Włoszech (351). 1516 milionerów dostało wypłaty w granicach 1-2 mln euro, a najwyższy przedział wyniósł 14-15 mln euro — poinformował EBA.

Przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wiele banków korzystających z Londynu jako bazy do obsługiwania krajów całego bloku uruchamiało nowe oddziały w Niemczech, Francji i Irlandii albo rozbudowywało już istniejące placówki w krajach UE, aby móc nieprzerwanie obsługiwać klientów.

Reklama

 


Udostępnij: