You are currently viewing InPost może kupić firmę w Wielkiej Brytanii

InPost może kupić firmę w Wielkiej Brytanii

  • Post author:
Udostępnij:

InPost  może zaangażować się kapitałowo w operatora logistycznego z Wielkiej Brytanii – poinformował podczas telekonferencji dla mediów Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Reklama

“Obecnie realizujemy zarówno scenariusz operacyjnego organicznego przejęcia logistyki, jak również rozważamy scenariusz przyspieszonego rozwiązania tego problemu. Na tym etapie nie możemy jeszcze nic podać. Jeśli któryś z tych scenariuszy się skrystalizuje, to będziemy informować rynek” – powiedział prezes pytany o możliwość zaangażowania się kapitałowo w operatora logistycznego w Wielkiej Brytanii. “Nie wykluczamy takiego scenariusza, ale rozwój organiczny pozostaje scenariuszem podstawowym”.

W Wielkiej Brytanii wolumen obsłużonych przez InPost paczek wzrósł w 2022 roku o 151 proc. rdr, osiągając poziom 20,5 mln. Na koniec ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii funkcjonowało 4.835 paczkomatów (+53 proc. rdr).

Grupa InPost podała w piątkowej informacji prasowej, że oczekuje osiągnięcia progu rentowności na poziomie skorygowanej EBITDA w Wielkiej Brytanii w końcówce roku 2023 oraz osiągnięcia zyskowności prowadzonej działalności na rynku brytyjskim w całym 2024 roku.

Reklama

 


Udostępnij: