You are currently viewing W autobusie zerwało dach

W autobusie zerwało dach

  • Post author:

Kierowca autobusu piętrowego zignorował ostrzeżenie o maksymalnej wysokości pojazdu i wjechał pod zbyt niski wiadukt kolejowy. Wóz z dużą prędkością uderzył w metalową konstrukcję. Na skutek wypadku doszło do całkowitego zerwania dachu autobusu. Groźny incydent miał miejsce w poniedziałek ok. godz. 21 na Barton Lane w miejscowości Eccles, położonej na obrzeżach Manchesteru.

Reklama

– Kierowca próbował przejechać pod zbyt niskim wiaduktem. Autobus uderzył z impetem w konstrukcję, co doprowadziło do odcięcia dachu – opisał w rozmowie z Manchester Evening News świadek zdarzenia.

Obserwator incydentu spodziewał się, że kierowca zareaguje na znak drogowy ostrzegający o maksymalnej wysokości pojazdu i zatrzyma autobus. – Nic takiego się nie stało, po prostu wjechał pod wiadukt. Na szczęście, w momencie incydentu na górnym pokładzie nie było żadnych pasażerów – dodał.

Przed ponownym otwarciem ulicy, władze miasta muszą potwierdzić, że na skutek incydentu nie doszło do uszkodzenia wiaduktu i nie grozi on zawaleniem. Pobliscy mieszkańcy zwrócili uwagę, że kiedyś w tym miejscu był podświetlany znak ostrzegający o wysokości przeprawy. Podkreślono także, że autobus musiał poruszać się z dużą prędkością.

Reklama