You are currently viewing Sami Swoi Magazyn styczeń 2023

Sami Swoi Magazyn styczeń 2023

  • Post author:
Udostępnij:

Nowy Rok. Postanowienia i obietnice. Marzenia kontra rzeczywistość. Co nam przyniesie nadchodzący czas? Dla Polski i Europy najważniejsze jest zakończenie agresji Rosji na Ukrainę. I to zakończenie jednoznaczne – z punktu widzenia bezpieczeństwa europejskiego w kolejnych dekadach, Rosja musi przegrać i ponieść konsekwencje swoich działań. Czy tak się stanie? Zależy to od konsekwencji głównych aktorów wojennego teatru – Rosji, Ukrainy, ale i Polski, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Na dziś wydaje się, że Rosja docelowo przegra na wszystkich frontach – politycznym, geopolitycznym, gospodarczym i społecznym. Ale wojna to wielka niewiadoma, dlatego z optymistycznymi założeniami na 2023 rok w tek kwestii trzeba być ostrożnym.

Reklama

Czym w Nowym Roku żyje Polonia w Wielkiej Brytanii? Po czasie świątecznych i noworocznych spotkań teraz jest moment spokoju, gdy nasz codzienny cyrk dopiero się rozpędza. Warto jednak zwracać uwagę na młodych polskich artystów, którzy próbują zrobić karierę na Wyspach. Jedną z nich jest Ania Bas, która właśnie wydała świetnie przyjętą książkę.

Zamieszczamy też ciekawe felietony. Rafał Przybylok, w kolejnym odcinku poświęconym herbacie

– zdradza, czy dzięki jej czerwonej odmianie da się schudnąć, stylistka Izabela Orłowska radzi, by wspierać swoje gusta ubraniową klasyką, a terapeutka Anna Meller zastanawia się,  dlaczego keep smiling jest tak wszechobecne w kulturze anglosaskiej.

Zamieszczamy dwa raporty – jeden poświęcony jest relacjom sąsiedzkim w UK i ich pielęgnacji, drugi – umiejętności pisania CV na Wyspach.

Jak zwykle mamy też dla Was satyry Piotra Bielkowicza, kalendarium ciekawych wydarzeń historycznych oraz kącik dla dzieci.

Jak w każdym numerze, publikujemy najważniejsze informacje, przydatne Polakom w Wielkiej Brytanii – dane i telefony najważniejszych instytucji, szkół, parafii itp. I oczywiście wielki imprezownik – czyli przydatne informacje o tym, jak można ciekawie spędzić czas w Londynie.

Jest też horoskop, z którego dowiecie się, co Was czeka w styczniu.

Reklama

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Udostępnij: