You are currently viewing Karuzela premierów Sami Swoi Magazyn listopad 2022

Karuzela premierów Sami Swoi Magazyn listopad 2022

  • Post author:
Udostępnij:

Nie jest łatwo pisać o aktualnych wydarzeniach w miesięczniku.  Ledwo co odszedł Boris Johnson, napisaliśmy o Liz Truss, a tu już kolejna zmiana. Na szczęście mamy też portal informacyjny samiswoi.news, na któym możemy na bieżąco relacjonować te wydarzenia.

Reklama

Teraz za sterami rządów stanął Rishi Sunak. Premier inny niż poprzednicy. Ma zaledwie 42 lata, więc jest najmłodszym premierem Wielkiej Brytanii i pierwszym szefem rządu o pochodzeniu brytyjsko-azjatyckim. Do tego jest wykształcony, obyty i… bardzo bogaty. To może być plus – nie musi dorabiać się na tej posadzie, jak i minus – krytycy mówią, że może nie dostrzegać problemów zwykłych ludzi. Zobaczymy. Na razie. W przeciwieństwie do Liz Truss, ma spory kredyt społecznego zaufania. Jak go wykorzysta, pokażą następne tygodnie.

Ale to nie jedyny temat, którym żyje Polonia w Wielkiej  Brytanii. Piszemy o wystawie tkanych rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Tate Modern, o przewiezieniu prochów trzech Prezydentów RP na Uchodźstwie do Polski, o repatriacjach, których polski rząd chce domagać się od Niemiec, a może i Rosji. Zamieszczamy ciekawe felietony. Rafał Przybylok, w kolejnym odcinku poświęconym herbacie – pisze o wróżeniu z fusów, stylistka Izabela Orłowska poleca kreacje z małą czarną, a terapeutka Anna Meller radzi, jak pokonać niskie poczucie  wartości.

Jak zwykle mamy też dla Was satyry Piotra Bielkowicza, kalendarium ciekawych wydarzeń historycznych oraz kącik dla dzieci.

Jak w każdym numerze, publikujemy najważniejsze informacje, przydatne Polakom w Wielkiej Brytanii – dane i telefony najważniejszych instytucji, szkół, parafii itp. I oczywiście wielki imprezownik – czyli przydatne informacje o tym, jak można ciekawie spędzić czas w Londynie.

Jest też horoskop, z którego dowiecie się, co Was czeka w listopadzie.

Zapraszam do lektury

Reklama

 

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Udostępnij: