You are currently viewing Kobiety na mlecznej drodze [GALERIA]

Kobiety na mlecznej drodze [GALERIA]

  • Post author:

Polska fotografka z południowego Londynu celebruje publiczne karmienie piersią organizując Grupową Sesję Karmienia Piersią. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia!

Reklama

Ania Hrycyna, pochodząca z Kaszub polska fotografka od 9 lat mieszkająca w Południowym Londynie, udostępniła właśnie kolekcję zdjęć celebrujących piękno i siłę karmiących matek. Ania przeniosła ten znany w Polsce format na Wyspy aby wspierać i normalizować karmienie piersią w miejscach publicznych. -To ważny temat, który należy poruszać –  mówi Ania. -Dlatego zdecydowałam się na zorganizowanie drugiej już odsłony Grupowej Sesji Karmienia Piersią w Londynie. Wiele moich koleżanek ma opory przed karmieniem w miejscach publicznych, praktycznie każda, która podzieliła się ze mną swoją historią, napotkała problemy na swojej mlecznej drodze. Chcę pokazać piękno i bliskość, jaką daje karmienie piersią i w ten sposób wspierać tutejsze kobiety.”

1 sierpnia rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia piersią, więc to dobry moment aby rozmawiać o postrzeganiu karmienia piersią w dyskursie publicznym. Wielka Brytania ma bardzo niski odsetek karmiących mam, jeden z najniższych na świecie. Ostatni raport National Maternity Review wskazał, że 90% kobiet kończy przygodę z karmieniem zanim jest na to gotowa.

W niedzielę 16 lipca, Ania oraz 15 mam i 19 dzieci (dwie mamy karmiły w tandemie) spotkały się na Kenley Aerodrome, aby w radosnej atmosferze inspirowanej letnimi festiwalami uwiecznić bliskość i czułe momenty między Mamami i maluszkami. Zdjęcia, które powstały, celebrują siłę, miłość i zaangażowanie tych niesamowitych kobiet.

Nawet w tak rozwiniętym i różnorodnym kraju jak Wielka Brytania w dalszym ciągu matki napotykają ostracyzm i dyskomfort karmienia w miejscach publicznych, który prowadzi do wstydu i uczucia odizolowania. Projekt Ani ma na celu zmianę tej narracji prezentując karmienie jako coś pięknego i naturalnego, co zasługuje na wsparcie społeczeństwa. Te zdjęcia przypominają, że kobiety mają prawo karmić swoje dzieci gdziekolwiek tego zapragną i potrzebują.

Zdjęcia z sesji są do obejrzenia na stronie internetowej oraz w social mediach Ani.  Będą też na naszym portalu SamiSwoi.news.

Kim jest Ania Hrycyna?

Ania Hrycyna to fotografka z południowego Londynu. Jej działalność koncentruje się wokół matek i ich drogi, a kadry pełne są emocji i bliskości. W swoich sesjach kobiety stawia zawsze na pierwszym miejscu. Jej sesje plenerowe są oparte na zabawie i czułości, a klientki mogą wybrać piękne sukienki z bogatej garderoby.

Kontakt do autorki: 
 hello@aniahrycyna.com 
 www.aniahrycyna.com

Reklama