You are currently viewing Najlepsze plaże świata na 2023 rok

Najlepsze plaże świata na 2023 rok

 • Post author:
Udostępnij:

Jakie są najlepsze plaże na świecie na nadchodzący sezon wakacyjny? Portal Tripadvisor przygotował ranking 25 plaż, które zebrały w minionym roku najlepsze recenzje wśród milionów turystów. W ścisłej czołówce znalazły się trzy europejskie plaże, a jedna z nich może stanowić spore zaskoczenie. Zwycięzcą rankingu okazało się wybrzeże będące rajem dla nurków. Zaraz za nim znajduje się plaża, na której wykluwają się żółwie.

Reklama

Portal Tripadvisor gromadzi opinie o m.in. kierunkach i atrakcjach turystycznych, hotelach czy restauracjach od osób z całego świata. Podróżni mogą na nim wystawiać recenzje z miejsc, w których przebywali, a także załączać zdjęcia. Kilkanaście dni temu  opublikowano najnowszy ranking – zdaniem milionów turystów – 25 najlepszych plaż na świecie na 2023 rok. To one uzyskały najlepsze oceny w roku poprzednim.

W rankingu “Travellers’ Choice Best of the Best Awards 2023”, portalu TripAdvisor, zwyciężyła plaża Baia do Sancho w archipelagu Fernando de Noronha w Brazylii. To malownicze wybrzeże, które corocznie odwiedza 80-100 tys. podróżników. Przy plaży znajduje się krystalicznie czysta woda, w której turyści chętnie nurkują. Można w niej spotkać nie tylko żółwie czy niezliczoną ilość gatunków ryb, ale także delfiny.

Przeczytajcie całe zestawienie najlepszych plaż na 2023 rok

 1. Baía do Sancho – archipelag Fernando de Noronha, Brazylia. Na najlepszą według internautów plażę można się dostać jedynie łodzią lub schodząc po drabinie po stromym klifie. Znajduje się ona na wyspie położonej 354 km od lądu (od brazylijskiego stanu Pernambuco). W zeszłym roku Baía do Sancho zajęła 7. miejsce.

 

 1. Eagle Beach – wyspa Aruba, Karaiby. Pokryta jest drobnym, białym piaskiem. Dno morza jest piaszczyste, a woda ma turkusowy odcień. To także miejsce lęgowe kilku gatunków żółwi morskich.

 

 1. Cable Beach – miasto Broome, Australia. To najbardziej znana australijska plaża, która jest jednocześnie jedną z najpiękniejszych na świecie. Woda jest turkusowa, piasek miękki i biały, a w okolicy rośnie dużo drzew. Plaża jest czysta i bezpieczna.

 

 1. Reynisfjara (zwana czarną plażą) – miasteczko Vik, Islandia. Czarny wulkaniczny piasek, jaskinie i kamienie przyciągają turystów nie po to, aby zażywać relaksu i kąpieli, a raczej po to, aby podziwiać ten oryginalny, północny krajobraz.

 

 1. Grace Bay – wyspy Turks i Caicos, Karaiby. Znana jest ze śnieżnobiałego piasku, jasnoniebieskiego oceanu i czystości. Jest bardzo długa i szeroka, co sprawia, że nie ma tam gęstych skupisk turystów.

 

 1. Praia da Falésia – miasteczko Olhos de Agua, Portugalia. Jest dość długa, a na jej wybrzeżu znajdują się wysokie pomarańczowe klify. Po skałach można zejść za pomocą drewnianych schodów.

 

 1. Radhanagar – wyspa Havelock, Indie. Ta plaża to biały piasek, szmaragdowoniebieska woda i bujne tereny zielone wzdłuż wybrzeża. Nie jest zbyt zatłoczona. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie.
 2. Spiaggia dei Conigli (Plaża Królików) – Lampedusa, Włochy. Otoczona jest krystalicznie czystą wodą, pełną bujnego życia morskiego. Szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom przyrody.

 

 1. Varadero – Kuba. Ma długość 20 km, jest piaszczysta i nie ma na niej stromych zboczy. W okolicy znajdują się klify, jaskinie, laguny i wydmy.

 

 1. Ka’anapali – wyspa Maui, Hawaje. Najbardziej zachwyca dzięki jasnozłotemu piaskowi i turkusowej wodzie. W pobliżu znajduje się kilka kurortów, więc frekwencja na plaży jest dość wysoka.

 

Pozostałe najlepsze plaże świata:

 1. Siesta – Floryda, USA
 2. Driftwood – Georgia, USA
 3. Manly – Sydney, Australia
 4. Seven Mile – Jamajka.
 5. La Concha – miasto San Sebastian, Hiszpania
 6. Kelingking – Bali, Indonezja
 7. Playa de Muro – Majorka, Hiszpania
 8. Playa Manuel Antonio – Kostaryka
 9. Ipanema – Rio de Janeiro, Brazylia
 10. Nungwi – Tanzania
 11. Falassarna – Kreta, Grecja
 12. Nissi – Cypr
 13. Playa Norte – wyspa Isla Mujeres, Meksyk
 14. Magens Bay – wyspa Saint Thomas
 15. Balos – Kreta, Grecja

 

Żródło: Tripadvisor

Reklama

Udostępnij: