You are currently viewing Koronacja Karola III coraz bliżej

Koronacja Karola III coraz bliżej

  • Post author:
Udostępnij:

Uroczysta koronacja Karola III już w maju. Kiedy dokładnie się to wydarzy? Jakiego przebiegu uroczystości możemy się spodziewać?

Reklama

Od śmierci sławnej na cały świat królowej Elżbiety II oczy wszystkich sympatyków rodziny królewskiej zwrócone są w stronę Karola III. Wraz z dniem odejścia królowej jej pierworodny syn automatycznie otrzymał tytuł króla, jednak dopiero zbliżająca się koronacja oficjalnie przypieczętuje nową sprawowaną przez niego funkcję.

Zgodnie z informacją opublikowaną w październiku ubiegłego roku na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, koronacja Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz pozostałych suwerennych królestw wspólnoty odbędzie się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie.
W Opactwie koronacje odbywają się od ponad 900 lat, ta jednak będzie ona znacznie skromniejsza niż poprzednie wydarzenie poświęcone królowej Elżbiecie II. Uroczystość ma potrwać trzy godziny i zostać poprowadzona przez arcybiskupa Canterbury. Rodzina królewska zdecydowała się zaprosić raptem dwa tysiące osób. Dzień po ceremonii poprowadzony zostanie koncert koronacyjny, w którym udział poza parą królewską wezmą również organizacje charytatywne. Poniedziałek zostanie natomiast ogłoszony świętem państwowym.

Reklama

Udostępnij: