You are currently viewing Rodzina królewska się powiększy

Rodzina królewska się powiększy

  • Post author:

Księżniczka Eugenia, wnuczka Elżbiety II i bratanica króla Karola III, oczekuje drugiego dziecka – potwierdził Pałac Buckingham. Kolejny potomek członkini brytyjskiej rodziny królewskiej ma przyjść na świat latem 2023 roku.

Reklama

„Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że tego lata nasza rodzina się powiększy” – napisano w opisie zdjęcia opublikowanego na instagramowym profilu księżniczki Eugenii. Eugenia pozuje wraz z synkiem Augustem, który całuje lekko już zaokrąglony brzuch mamy.

Drugą ciążę księżniczki Eugenii oficjalnie potwierdził Pałac Buckingham. „Rodzina jest zachwycona, a August nie może doczekać się bycia starszym bratem” – podkreślono w wydanym tego samego dnia oświadczeniu.

32-letnia księżniczka Eugenia jest młodszą z córek księcia Andrzeja, syna zmarłej w ubiegłym roku królowej Elżbiety II, i jego żony Sary, księżnej Yorku. Eugenia jest w tej chwili na 11. miejscu w kolejce do tronu. Tuż za nią w linii sukcesyjnej znajduje się urodzony w 2021 roku August. Chłopiec jest synem Eugenii oraz Jacka Brooksbanka, za którego księżniczka wyszła trzy lata wcześniej. Dziecko, które ma przyjść na świat latem tego roku, w kolejce do tronu automatycznie wskoczy na 13. pozycję.

Reklama