You are currently viewing Fiona Ross zagra i zaśpiewa w POSK

Fiona Ross zagra i zaśpiewa w POSK

  • Post author:

Fiona Ross wystąpi w sobotę, 11 lutego, o godz.  20:30 w Jazz Cafe POSK.
Fiona Ross to wielokrotnie nagradzana artystka jazzowa, dziennikarka i założycielka cenionej organizacji Women in Jazz Media. Znalazła się na liście '100 Alternative Power Music List’ w roku 2020. Jako wokalistka, pianistka, kompozytorka i producentka, Fiona stała się znana z tworzenia własnego, współczesnego brzmienia jazzowego, na które skladają się Latin jazz, vintage jazz, odrobina neo soulu oraz poruszające serce ballady.

Reklama

Zwróciła na siebie uwagę świata jako „artystka, która umożliwiła Edowi Sheeranowi jego pierwszy krok” (Daily Express), ale bardzo szybko stała się samodzielnie działającą artystką otrzymującą znakomite recenzje i nagrody za wszystkie swoje albumy.

Pracowała jako dyrektor muzyczny, muzyk sesyjny, kompozytor, choreograf, reżyser, tancerka, aktorka i modelka – w wieku 15 lat śpiewała nawet w zespołach rock and rollowych Rocking Willie and the Y-Fronts.

Poza tym, kształcenie młodych ludzi zawsze było pasją Fiony i przez prawie dziewięć lat była dyrektorem British Academy of New Music w Londynie, gdzie odpowiadała za szkolenie m.in. Eda Sheerana, Rity Ory i Jess Glynne.

Wielką pasją Fiony jest angażowanie się w podnoszenie świadomości i wspieranie zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym i równością na świecie.

Fiona Ross powraca do Jazz Café POSK ze swoim specjalnym setem akustycznym. Poza wybranymi utworami ze swoich wszystkich sześciu albumów, Fiona zaprezentuje również kilka zupełnie nowych piosenek z nadchodzącego wydawnictwa!

Muzycy:

Fiona Ross: wokal i fortepian
Derek Daley: kontrabas i elektryczna gitara basowa
Loren Hignell: saksofon i flet
Dodatkowo gość specjalny: Marco Piccioni: gitara („Marco Piccioni…a siła, z którą należy się liczyć” London Evening Standard)

Sobota 11 lutego 2023

Bar 7:30 pm / muzyka 8:30 pm

Bilety £15 na drzwiach lub Eventbrite: https://bit.ly/3R0QQCI

Reklama