You are currently viewing Helenka śpiewa w Voice Kids. Trzymamy kciuki!

Helenka śpiewa w Voice Kids. Trzymamy kciuki!

  • Post author:
Udostępnij:

Helenka Włodarczyk mieszka w Anglii, ale z powodzeniem bierze udział w telewizyjnym polskim talent show The Voice Kids.

Reklama

Ma zaledwie 12 lat, a już z sukcesem rozpoczęła swoją karierę wokalną , biorąc udział w kilku znaczących konkursach, reprezentując naszą Polską dziecięcą emigrację  i będąc dumną ze swojej  Ojczyzny. Zaśpiewała m.in.  w chórze w Royal Albert Hall z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej, już jako niespełna pięcioletnia dziewczynka zaśpiewała patriotyczną piosenkę przed budynkiem ambasady polskiej w Londynie w czasie wyborów parlamentarnych w 2015 r.  Zajęła też drugie miejsce w konkursie „Wierszowisko”,  organizowanym przez Macierz Polską w Londynie.

Wygrała w konkursie „Śpiewowisko”,  organizowanym również przez Macierz Polską w Londynie , gdzie główną nagrodą jest zaśpiewanie przed parą prezydencką w Pałacu Prezydenckim w Warszawie . Helenka śpiewa też w chórze parafialnym w Kościele Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii na Finchley w  Londynie. Wielokrotnie wygrywała też przeróżne konkursy wokalne , organizowane w szkołach , zarówno polskiej imieniem Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Londynie jak i w szkole angielskiej. Śpiewa też w chórze szkolnym.

Zawsze chętnie bierze udział w przeróżnych projektach scenicznych , ubogacając swym śpiewem organizowane imprezy , np. tegoroczny Bieg Żołnierzy Wyklętych.  Z radością odpowiada na tak , by czerpać ogromną satysfakcję ze śpiewu , który jest jej pasją i dumą , szczególnie gdy śpiewa piosenki patriotyczne o naszym kraju. Ma poczucie polskości i miłość do naszej ukochanej Ojczyzny , tak naznaczonej   bólem i cierpieniem przez lata historii. Helenka ma świadomość, że jest bardzo ważne , by ta trudna prawda była przekazywana pokoleniom, dlatego z ogromnym szacunkiem i zaangażowaniem wykonuje utwory patriotyczne. Ale lubi też muzykę rozrywkową i dlatego ostatnio postanowiła spróbować swoich sił w konkursie telewizyjnym dla dzieci „Szansa na sukces Eurowizja Junior”. Wzorowo przeszła eliminacje i otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Najnowszym zaś projektem , w którym Helenka wzięła udział jest program telewizyjny „The Voice Kids”, w którym podbiła serca jurorów i tym samym przeszła do kolejnego etapu programu .

Trzymamy  więc za nią kciuki , życząc wielu dalszych osiągnięć w dziedzinie muzyki , by z taką samą jak dotychczas radością i pasją realizowała swoje marzenia wokalne. /dast/

Reklama

Udostępnij: