You are currently viewing Jakub Klimiuk Quintet w Jazz Cafe POSK
Digitized with Nikon D850 with the Nikon 105mm f2.8D Macro | Negative Supply | Negative Supply Lab developed in 510 Pyro 1+100 Negative Lab Pro v2.3.0 | Color Model: B+W | Pre-Sat: 3 | Tone Profile: LAB - Standard | WB: Auto-Neutral | LUT: Frontier

Jakub Klimiuk Quintet w Jazz Cafe POSK

  • Post author:

 Jakub Klimiuk Quintet wystąpi w sobotę, 19 listopada  w Jazz Cafe POSK.

Reklama

Jakub Klimiuk Quintet to nowy projekt łączący nowoczesny jazz z wpływami skandynawskiej muzyki improwizowanej, wschodnioeuropejskiego folku i współczesnej muzyki klasycznej. Powstały repertuar, składający się z oryginalnych kompozycji, to wysoce energetyczna mieszanka scenariuszowych form i swobodnej improwizacji, czerpiąca z różnych gatunków, ale jednocześnie mocno zakorzeniona w tradycji jazzowej.

EP kwintetu zatytułowana „Reluctance” to refleksja nad niepewnością obecnych czasów, sposób na wyrażenie przenikających się uczuć nadziei i sceptycyzmu. Album zabiera słuchacza w podróż przez różne światy dźwiękowe, od nowoczesnego jazzu inspirowanego sceną nowojorską po hip-hopowe groove.Liderem zespołu jest urodzony w Polsce gitarzysta, obecnie student prestiżowej Guildhall School of Music & Drama w Londynie. 

Jakub jest żądnym przygód kompozytorem i improwizatorem, który ma również duże doświadczenie w pracy jako side-man z różnymi artystami i projektami, w tym wybitnymi postaciami, takimi jak Krystyna Stańko czy Jonas Kullhammar.  

W swojej pracy Jakub koncentruje się na zacieraniu granic między gatunkami i eksperymentowaniu z formami muzycznymi.W skład zespołu wchodzą rozchwytywani muzycy, studenci i absolwenci Guildhall School of Music & Drama oraz Trinity Laban. Mimo młodego wieku muzycy występowali w takich miejscach jak Vortex, 606 czy Ronnie Scott’s i indywidualnie pracowali z Martinem Speake, Tomem Challengerem , NYJO, Morsyca, Donovan Haffner i Húrra. 

Muzycy: 

Simeon May – saksofon tenorowyJakub Klimiuk – gitara/kompozycjeWill Inscoe – fortepianHarry Pearce – kontrabasAdam Merrell – perkusja 

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=uLRKxYdHziA 

Bar 19:30 / muzyka 20:30  

Bilety £15 ma drzwiach oraz Eventbrite: https://bit.ly/3pIq9We  

Koncert w oficjalnym programie EFG London Jazz Festival 2022! 

Reklama