You are currently viewing Muzyczna uczta w piątek w Jazz Cafe

Muzyczna uczta w piątek w Jazz Cafe

  • Post author:

To będzie niezwykły wieczór muzyczny z udziałem wokalistki Vimali Rowe i pianistki Janette Mason, które celebruje Ellę Fitzgerald, Pierwszą Damę Piosenki Jazzowej. 

Reklama

Spektakl opowiada o życiu i twórczości tej legendarnej wokalistki i jej wpływ na świat jazzu od jej współpracy z Chickiem Webbem, Duke’iem Ellingtonem i Count’em Basie, po jej ogromny katalog nagrań nagradzonych Grammy, którego uwienczeniem jest kultowa seria „Ella Songbook” z lat 50., która stała się ścieżką dźwiękową swojej epoki. 

Wokalistka Vimala Rowe, brała udział w licznych projektach muzycznych, takich  jak odnoszący sukcesy duet z legendą gitary Johnem Etheridge, występ jako Billie Holiday z Café Society w Theatre Royal w Londynie, komponowanie i łączenie bluesa z legendą flamenco Paco Pena oraz występy w  Sadler’s Wells. Vimala właśnie miła wyprzedane koncerty w Ronnie Scott’s w 2022 oraz w ramach  London Jazz Festival 2021! Jej autorska EPka zatytułowana Vimala przyniosła jej nagrodę Indy Music Award. 

Występuje zarówno z big bandami jak i w intymnych duetach, śpiewa jazz i blues, jak i międzynarodowy folk i klasykę północnoindyjską – którą studiowała przez rok w Nagpur w Indiach. „Uwielbiam tworzyć muzykę, która może być wspólnym doświadczeniem otwierającym serce, zwłaszcza podczas występów na żywo. Spotykanie się muzykow i publiczności w chwilach miłości, jasności lub bólu – jest tym po co żyję”. – Vimala Rowe 

„Vimala Rowe, uznawana za jedną z najlepszych wokalistek swojego pokolenia”- The Week 

„Wspaniała wokalistka z pasją, która całkowicie porywa publiczność” John Etheridge 

Muzycy: 

Vimala Rowe: wokal 

Janette Mason – fortepian 

Andrew Cleyndert – kontabas 

Darren Becket – perkusja 

https://www.vimalarowe.com/ 

 https://www.instagram.com/vimalarowesings/  

For The Love of Ella featuring Vimala Rowe and Janette Mason 

Piatek 18 listopad 2022 

Bar 19:30 / muzyka 20:30 

Bilety £15 na drzwiach oraz Eventbrite:  https://bit.ly/3wRPkKj 

Reklama