You are currently viewing Nadchodzi Nocny Kochanek

Nadchodzi Nocny Kochanek

  • Post author:

Grupa Nocny Kochanek rusza w trasę po UK. Po wrześniowej premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, zespół wyruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu nieco ponad 3 miesięcy 34 koncertów, z których większość była wyprzedana… Po krótkiej, noworocznej przerwie, Nocny Kochanek rusza na podbój europejskich scen!

Reklama

Pierwsza odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko” zakończyła się w ostatnich dniach grudnia koncertem w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy odwiedzili ponad 30 miast, a większość koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”.

To naprawdę przyjemna myśl, jednak muszę przyznać, że nie było to dla nas jakąś ogromną niespodzianką, biorąc pod uwagę, że od jakichś 5 lat, z trasy na trasę „wyprzedanych” koncertów jest coraz więcej. Im dalej w las, tym zdziwienie w tej kwestii jest coraz mniejsze – ale niezmiennie bardzo się z tego cieszymy. Że wciąż nie zmęczyliśmy publiczności naszą twórczością i swoimi osobami, i że wciąż ludzie chcą nas słuchać i oglądać na żywo! – mówi Robert „Kazon” Kazanowski, gitarzysta zespołu.

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce po serii koncertów plenerowych startuje z europejską odsłoną „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO – EUROTRIP”, promującej album „O Jeden Most Za Daleko”, którego premiera odbyła się 23 września 2022 roku, przy wsparciu Mystic Production. Tym razem muzycy rozpoczną swoją muzyczną wycieczkę w angielskim Southampton. Później zespół odwiedzi Birmingham, Sheffield, Cork, Dublin, następnie Edynburg, Liverpool, Manchester i Londyn, aby zakończyć swoją wycieczkę poza granicami kraju w holenderskim Rotterdamie.
Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów dla Polonii w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, co będzie najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu pamiętnej wycieczki koncertowej promującej album „Randka w Ciemność we wrześniu 2019 roku.

W międzyczasie, Nocny Kochanek nie próżnował. Po wybuchu wojny w Ukrainie, zespół zdecydował się na oddanie części przychodów z kolejnych koncertów na pomoc humanitarną dla kraju. Muzycy zagrali wyjątkową, kameralną „Prawie Kulturalną Trasę” obejmującą małe sale widowiskowe. Zespół w ten sposób chciał dotrzeć do miejscowości, które zwykle są pomijane w planach większości znanych formacji.

Plenerowe występy Nocnego Kochanka dały możliwość zespołowi zaprezentowania własnych interpretacji znanych przebojów grupy Ich Troje oraz Feel. Zespół pojawił się na jubileuszach obu formacji, na których zagrał utwory „Jak Anioła Głos” oraz „Kochaj Mnie Kochaj” w metalowych wersjach dla całkiem nowej publiczności.

 

Oprócz tego muzycy zostali zaproszeni na koncert z grupą Sabaton, która pojawiła się w Krakowie. Z tej okazji powstał utwór „Krótki Lont”, czyli polska wersja sabatonowego „Gott mit uns” z kochankowym tekstem. Krzysiek Sokołowski miał okazję wykonać numer wraz ze Szwedami podczas koncertu w Polsce.

 

NOCNY KOCHANEK – KRÓTKI LONT: https://youtu.be/gCiDEUh3vq8

 

Scenę z Nocnymi Kochankami w roli gości będą dzieliły zespoły takie jak ONE LAST DAY, ŻURKOWSKI, METASOMA, PSYCHOTIC OUTSIDER oraz FROM EDEN TO EXILE.

 

13.04.2023 – SOUTHAMPTON – 1865 –

14.04.2023 – BIRMINIGHAM – ASYLUM –

15.04.2023 – SHEFFIELD – NETOWRK –

 

18.04.2023 – CORK – CYPRUS AVENUE –

19.04.2023 – DUBLIN – OPIUM –

 

21.04.2023 – EDYNBURG – LIQUID ROOM –

22.04.2023 – LIVERPOOL – HANGAR 34 –

23.04.2023 – LONDYN – THE GARAGE –

 

26.04.2023 – ROTTERDAM – BAROEG –

 

Bilety na koncerty dostępne w linku: https://sklep.nocnykochanek.pl/koncerty/

Reklama