You are currently viewing Sobotni wieczór z jazzem w POSK

Sobotni wieczór z jazzem w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Gianluca De Martini, brytyjsko-włoski wokalista soulowy i autor tekstów, obdarzony mocnym i pełnym pasji głosem, łączy w swoim śpiewie wpływy jazzu, soulu i gospel, co owocuje emocjonalnymi interpretacjami o dużej sile wyrazu.

W swojej długiej karierze sięgał po wiele gatunków muzycznych, od jazzu po soul, bluesa, r’n’b, gospel, klasykę i teatr muzyczny. W sobotę wystąpi w Jazz Cafe POSK.

Reklama

Na jego styl wokalny wpływ mieli tacy wokaliści jak Stevie Wonder, Ray Charles, Aretha Franklin, Curtis Mayfield czy Nat King Cole…

Gianluca i jego trio pod wodzą pianisty Emilio Merone zabiorą cię w podróż przez niezliczone niuanse Miłości. W soulowym repertuarze znajdą się utwory Ala Greena, Marvina Gaye’a, Steviego Wondera, Arethy Franklin, ale
także klasyki jazzu, które na tę okazję będą miały na sobie zupełnie nowy i namiętnie elegancki strój. Jednak, jak to często bywa na koncertach Gianluki, nie zabraknie niespodzianek i gwarantowanej dobrej zabawy.

Grał w teatralnych wersjach Footloose, Hair i śpiewał w chórkach podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku za wszystkimi głównymi gwiazdami brytyjskiej muzyki.

Ze względu na swój wyjątkowy ton głosu zdobył pierwszą nagrodę prasową na słynnym włoskim konkursie talentów Amici i wspomina o kilku prestiżowych współpracach ze znanymi na świecie artystami, takimi jak Joey De Francesco, Sarah Jane Morris, Massimo Faraò, Debbie Allen, wokaliści gospel z Harlemu i wielu innych.

Gianluca De Martini występował w Jazz Café POSK już w 2013 roku jako gość specjalny zespołu włoskiego saksofonisty Renato D’Aiello i został entuzjastycznie przyjęty przez klubową publiczność.
Sukces powtórzył tutaj 26 lutego 2022 roku swoim energetycznym show prezentującym muzykę soulową z eleganckim jazzowym akcentem.

Muzycy:

Gianluca De Martini – wokal
Emilio Merone – fortepian, DM
Giovanni Cresseri  – kontrabas
Gaetano Di Giacomo – perkusja

Bar 19:30 / muzyka 20:30
Bilety £15 przy wejściu i na Eventbrite: https://bit.ly/3F6XvGp

Zobacz i posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=fviXqZ52jTQ

Reklama

Udostępnij: