You are currently viewing Tłum fanów pożegnał Sinéad O’Connor

Tłum fanów pożegnał Sinéad O’Connor

  • Post author:

Bliscy artystki pożegnali Sinead  podczas prywatnej ceremonii nieopodal Dublina. Ale tłum jej fanów i tak przybył 8 sierpnia do miasta rodzinnego artystki, by oddać jej ostatni hołd. Byli wśród nich m.in. Bono i Bob Geldof.  Sinéad O’Connor zmarła 26 lipca, mając 56 lat.

Reklama

Sinéad O’Connor urodziła się na wschodnim wybrzeżu Irlandii  w miasteczku Bray w hrabstwie Wicklow; tam też została pochowana. Bliscy zorganizowali orszak, w którym uczestniczyła rodzina wokalistki. Procesja ruszyła o godz. 10.30 z Harbour Bar i była kontynuowana na drugim końcu Strand Road. Tam znajduje się dom, w którym Sinead O’Connor mieszkała przez 15 lat. Po jej śmierci fani codziennie składali kwiaty. Po zakończeniu pochodu rodzina udała się na prywatną ceremonię.

Sinéad O’Connor zmarła niespodziewanie, kilkanaście miesięcy po samobójczej śmierci swojego 17-letniego syna Shane’a. Gwiazda, która zyskała popularność dzięki piosence „Nothing Compares 2 U”, zmagała się z problemami psychicznymi. Mimo przeprowadzonej sekcji zwłok dokładna przyczyna śmierci artystki nie jest znana. I może nie poznamy ich nigdy, bo szczegóły autopsji zostaną ujawnione opinii publicznej tylko „w przypadku wszczęcia śledztwa w sprawie jej śmierci”.

Reklama