You are currently viewing Intensywny rok IBB Polonii Londyn

Intensywny rok IBB Polonii Londyn

  • Post author:

Wraz z końcem roku przyszedł czas na podsumowania. Pokusiła się o nie również  siatkarski klub IBB Polonia Londyn. Wróćmy na chwilę do ostatnich dwunastu miesięcy i przypomnijmy sobie, co przyniósł im ostatni rok.

Reklama

Piąte miejsce w English Super League

Dla IBB Polonii Londyn sezon 2021/2022 sportowo nie należał do najbardziej udanych. Drużyna, która przyzwyczaiła kibiców do tego, że regularnie gra o najwyższe cele, w ubiegłym sezonie uplasowała się na 5. miejscu angielskiej Super League. Warto jednak mieć na uwadze, że rywalizację wznowiono po blisko półtorarocznej przerwie w rozgrywkach, a w składzie seniorskiego zespołu bardzo często występowała młodzież londyńskiego klubu. Zdarzało się, że w młodej ekipie średnia wieku w niektórych meczach wynosiła tylko 19 lat. Wszyscy zgodnie przyznają – był to sezon, kiedy to nie wynik był najważniejszy, a za cel postawiono ogrywanie i zdobywania cennego boiskowego doświadczenia przez młodych adeptów siatkówki. Sportowcy, dzięki występom w najwyższej klasie rozgrywkowej, na przestrzeni tych kilku miesięcy wynieśli wiele cennych lekcji i umiejętności, które zaprocentowały w rozgrywkach młodzieżowych oraz w toczącym się sezonie 2022/2023.

Pro Volley zdobywa wicemistrzostwo Anglii U18

Krótko po ostatnim meczu ligowym młodzież z Pro Volley – akademii IBB Polonii Londyn rozegrała finał młodzieżowych mistrzostw Anglii. Zawodnicy Grzegorza Niskiego zmierzyli się z Richmond Docklands. Po emocjonujących czterech setach debiutanci turnieju musieli uznać wyższość rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem Richmond Docklands 3-1. Mimo braku zwycięstwa w meczu o mistrzostwo kraju U18, dla akademii IBB Polonii Londyn ostateczny rezultat był i wciąż jest wielkim sukcesem. Pro Volley, jako debiutant rozgrywek, wywalczyła medal i pokazała grę na dobrym poziomie. W całym turnieju była jedyną drużyną, która wygrała set i była bliska zwycięstwa w meczu z aktualnym mistrzem.

– Podczas dzisiejszego meczu doświadczyliśmy cały wachlarz emocji. Była radość po wspaniałym początku spotkania oraz rozpacz i rozczarowanie po jego zakończeniu. Widok naszej młodzieży zalanej łzami potwierdza to, że dali oni z siebie wszystko i do samego końca wierzyli w to, że wygrana jest w zasięgu. Jesteśmy wicemistrzami debiutując w turnieju, więc mamy powody do dumy. Teraz się nie udało sięgnąć po mistrzostwo, ale to dopiero początek. Gratulacje dla zawodników i całego sztabu za to, co osiągnęliśmy. Oczywiście gratulujemy też zwycięzcom – Richmond Docklands. To klub, który z młodzieżową siatkówką pracuje od lat i osiąga z nią sukcesy. Możemy być dumni, że potrafiliśmy stawić czoła tak zgranej ekipie i grać z nimi na równym poziomie – mówił po zakończonym spotkaniu Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Siatkarski serial The Volleyball Show

Premiera siatkarskiego serialu odbyła się w lutym na kanale BT Sport. „The Volleyball Show” został wyprodukowany przez IBB Polonię Londyn i jej partnerów biznesowych. Serial został wypuszczony także na Facebooku klubu oraz dostępny jest online.

The Volleyball Show opowiada między innymi o tym, na jakim poziomie popularności jest siatkówka w Anglii i w jaki sposób dąży się do jej rozwoju, jak od kuchni wygląda życie siatkarzy i udział w rozgrywkach europejskich (Liga Mistrzów oraz Puchar CEV), z jakimi wyzwania przychodzi się mierzyć angielskiej ekipie, jak działają i jakie sukcesy osiągają topowe polskie kluby, jak wyglądają treningi jednej z najlepszych reprezentacji narodowych w siatkówce halowej, jaka jest historia i ile sukcesów na swoim koncie ma reprezentacja Polski w piłce siatkowej. Widzowie dowiedzieli się też, jak wyglądają najbardziej prestiżowe turnieje siatkarskie w Polsce.

– To dla nas wielkie wydarzenie! W końcu możemy się pochwalić, że IBB Polonia Londyn wyprodukowała własny siatkarski serial! Włożyliśmy w to wiele wysiłku i pracy, dlatego mam nadzieję, że efekt końcowy spotka się z miłym odbiorem. To dzieło, wobec którego żaden fan siatkówki nie powinien przejść obojętnie. Uchyla rąbka tajemnicy z czym na co dzień mierzą się drużyny, ile złożonych wątków rozgrywa się poza boiskiem, ile pracy i wysiłku wielu osób stoi za ostatecznym występem sportowym. Oglądanie serialu to pewnego rodzaju bycie częścią teamu i przeżywanie emocji razem z nim. Jestem dumni, że kolejny raz pokazujemy, iż nie ma dla nas granic, a popularyzacja siatkówki i rozwój naszej drużyny jest dla nas wartością nadrzędną. Cieszy także fakt, że mamy takiego partnera jak BT Sport – jedną z największych telewizji sportowych w Wielkiej Brytanii. My, w IBB Polonii Londyn, wiemy ile emocji, radości i korzyści daje ta dyscyplina i chcemy pokazać to szerszej grupie odbiorców. Mam nadzieję, że za sprawą serialu więcej ludzi pokocha siatkówkę – powiedział Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Sezon 2022/2023

Aktualnie, londyńczycy rywalizują w angielskiej Super Lidze, London League, zmaganiach o Puchar Anglii oraz w rozgrywkach młodzieżowych.

W składzie, który walczy o trofea w tym sezonie oprócz zawodników doskonale znanych kibicom IBB Polonii Londyn pojawiły się nowe twarze. Przed sezonem 2022/2023 do ekipy prowadzonej przez Grzegorza Niskiego dołączyli Peter Soczewka, Martino Selleri, Marlon Silva, Łukasz Tokarzewski, Ivo Dobra, Saimir Hysa, Joao Alves, Godi Jibi oraz w niedawnym czasie Dahmane Ben Titi. Ponadto do zespołu powrócili Vitor de Oliveira oraz Filipi Rodrigues. W ostatnim meczu 2022 roku londyńczycy pokonali Richmond Docklands i są wiceliderami tabeli.

2023 is coming..

Nie mamy żadnych wątpliwości, że nadchodzące dwanaście miesięcy będzie pełne wyzwań, nie tylko na płaszczyźnie sportowej. Rok 2023 będzie na pewno ważną datą w historii IBB Polonii Londyn, ponieważ klub obchodzi swoją 50-tą rocznicę istnienia.

Już nie możemy się doczekać!

Reklama