You are currently viewing Brytyjscy hokeiści w turnieju elity. Podobnie jak Polska

Brytyjscy hokeiści w turnieju elity. Podobnie jak Polska

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjczycy w ostatnim meczu Mistrzostw Świata dywizji IA pokonali Włochów 5:3, dzięki czemu zwyciężyli cały turniej w Nottingham i podobnie jak Polska awansowali do  przyszłorocznych mistrzostw Elity.
Od początku spotkania wiadome było, że żadna ekipa nie odpuści i rzeczywiście początek był bardzo ostry. Włosi zaczęli bardzo agresywnie.  Potem gra znacząco się wyrównała.  Na pierwszą przerwę hokeiści obu reprezentacji zjeżdżali z wynikiem remisowym 1:1.

Reklama

Druga odsłona przyniosła ogromna emocje. Już chwilę po jej rozpoczęciu Neilson znalazł się w dogodnej sytuacji i oszukał włoskiego golkipera wyprowadzając Brytyjczyków na prowadzenie. Włosi już 4 minuty później odpowiedzieli ładną akcją zakończoną strzałem Petana i znów był remis. Po raz kolejny na czoło wyszli gospodarze. W 29. minucie fatalnie pomylił się defensor włoski i w zasadzie oddał krążek Brytyjczykom, guma trafiła do Hammonda, który będąc sam przed bramkarzem i oszukał go, po raz kolejny dając Brytyjczykom prowadzenie.
W 35. minucie Włosi wyprowadzili  kontrę, którą zakończył ją Glira mierzonym strzałem. Po chwili Perlini swoją drugą bramką dał przewagę gospodarzom. Po drugiej tercji na tablicy wyników widniał wynik 4:3 dla drużyny z Wysp Brytyjskich.
W trzeciej tercji hokeiści ze Zjednoczonego Królestwa skupili się na zadaniach defensywnych. Włosi starali się z całych sił zagrozić bramce Bownsa, jednak ataki włoskiej ekipy były bardzo niedokładne i nie stanowiły niebezpieczeństwa dla brytyjskiej bramki.
Pod koniec ostatniej odsłony Michael Keenan musiał ratować się grą bez bramkarza. Włosi nie potrafili jednak utrzymać krążka a na domiar złego fatalny błąd popełnił jeden z defensorów i oddał krążek Kirkowi, a ten wyłożył go Neilsonowi, który dopełnił formalności i ustalił wynik spotkania na 5:3.
Hokeiści z Wysp Brytyjskich zwyciężyli Włochów i tym samym zapewnili sobie wygraną w całym turnieju. Razem z Polakami awansują do przyszłorocznych mistrzostw Elity, a reprezentanci Italii o powrót do elity walczyć będą w kolejnym roku po raz kolejny w mistrzostwach dywizji IA.

Reklama

Udostępnij: