You are currently viewing Czy Elon Musk kupi Manchester?

Czy Elon Musk kupi Manchester?

  • Post author:
Udostępnij:

Elon Musk jest zainteresowany kupnem Manchesteru United – podają brytyjskie media. Już wcześniej biznesmen deklarował, że Czerwone Diabły są jedynym klubem piłkarskim, w który mógłby zainwestować.
Rodzina Glazerów postanowiła sprzedać Manchester United. Wśród zainteresowanych wymieniało się m.in. Jima Ratcliffe’a czy inwestorów z Kataru. Teraz – jak donosi “Daily Mail” – na tej liście znalazł się Elon Musk.

Reklama

Właściciel Tesli i Twittera już wcześniej informował, że Manchester United jest jedynym klubem, który mógłby kupić. W sierpniu ubiegłego roku biznesmen dodał post na Twitterze: “Kupuję Manchester United, witamy”.Jego wypowiedź spotkała się z entuzjazmem fanów z całego świata, ale później wyjaśnił, że tylko żartuje.

Teraz, według doniesień “Daily Mail”, Musk monitoruje sytuację na Old Trafford. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy nowy właściciel będzie musiał wydać na kupno Manchesteru United. Klub został wyceniony na 4,5 miliarda funtów, jednak rodzina Glazerów – według doniesień mediów – chce ponad 6 mld.

Manchester United zajmuje 3. miejsce w lidze. Do liderującego Arsenalu traci 5 punktów.

Reklama

Udostępnij: