You are currently viewing IBB Polonia London lepsza od Newcastle Staffs

IBB Polonia London lepsza od Newcastle Staffs

  • Post author:
Udostępnij:

Po udanej inauguracji sezonu w meczu Pucharu Anglii przeciwko klubowi Coventry and Warwick Riga podopieczni Grzegorza Niskiego odnieśli kolejne zwycięstwo w sezonie 2022/2023. W pierwszym spotkaniu angielskiej Super League IBB Polonia Londyn pokonała drużynę Newcastle Staffs 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:22).

Reklama

Ostatni raz, obie ekipy stanęły naprzeciwko siebie 19 marca 2022 roku. Mecz zakończył się wtedy wynikiem 3:2 dla londyńczyków. W sobotę zdecydowanie lepsi byli zawodnicy IBB Polonii Londyn, którzy w premierowym spotkaniu angielskiej Super League sięgnęli po komplet punktów.

“Od czasu kiedy sam miałem przyjemność występować na boisku zmieniły się nie tylko nazwiska na koszulkach, ale nawet kształt i kolor piłki. To, co pozostało niezmienne to ambicja i walka o każdy punkt zespołu Newcastle Staffs. Mecze naprzeciwko tej drużynie nigdy nie były łatwe. Mimo że na przestrzeni lat drużyna z Newcastle nigdy nie miała najwyższych zawodników w lidze oraz nie charakteryzowała się atomowym atakiem to zawsze słynęła z niesamowitej obrony. Siatkarze Newcastle Staffs przysłowiowo gryźli parkiet i ciężko było dobić się do boiska”. – wspomina były zawodnik, trener, a obecnie dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn Chris Hykiel.

Nie inaczej było w sobotnim spotkaniu. W początkowej fazie meczu zespół Grzegorza Niskiego popełniał sporo błędów i nie najlepiej funkcjonowało przyjęcie zagrywki. Goście wykorzystali słabszą postawę IBB Polonii Londyn i zwyciężyli pierwszego seta do 23.

W drugiej partii trener Niski dokonał kilku zmian, które zmieniły obraz gry zespołu. Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie zagrywki a kapitan londyńczyków – Bartosz Kisielewicz miał dużą swobodę na rozegraniu. Bardzo dobrze zaprezentował się również atakujący Andrea Maggio. Siatkarze IBB Polonii Londyn pewnie wygrali trzy kolejne partie i sięgnęli po zwycięstwo w całym spotkaniu.W następny weekend IBB Polonia zmierzy się na wyjeździe z wicemistrzem Anglii Malory Eagles UEL. Malory Eagles UEL to niezwykle utytułowany zespół, który największe sukcesy odnosił na początku lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Ostatni mecz sparingowy, w okresie przygotowawczym, pomiędzy londyńskimi klubami zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść IBB Polonii. Spotkanie odbędzie się 29 października. Szczegóły dostępne są Facebooku klubu.

Reklama

Udostępnij: