You are currently viewing Wielka bójka na meczu w Walii

Wielka bójka na meczu w Walii

• Post author:
Udostępnij:

Mecz piłki nożnej przerodził się w walkę wręcz , a sędzia pokazał aż  siedem czerwonych kartek. To wszystko zdarzyło się w meczu Rhyl  i Bangor w Walii.

Bangor 1876 pokonał lokalnych rywali Rhyl 1879 2-1 w zaciętych derbach, ale końcowy wynik to tylko część tej historii. Jeden gracz i menedżer zostali odesłani na trybuny przed przerwą za walkę wręcz, ponieważ emocje kipiały od początku meczu. A potem było już tylko gorzej. Kiedy Rhyl wywalczył rzut rożny w 94. minucie, rozpętało się piekło, a gracz Bangor powiedział, że został obrzucony monetami i plastikowymi butelkami. Chwilę później na boisku wybuchło kilka walk wręcz, które wkrótce przerodziły się w bijatykę, gracze z obu stron wymieniali się ciosami, a kibice rzucali butelkami.

Sędzia został zmuszony do odgwizdania końcowego gwizdka, gdy spotkanie wymknęło się spod kontroli i pokazał czerwone kartki pięciu różnym graczom i żółte kartki kolejnym 10, zwiększając łączną liczbę wykluczeń do siedmiu.

Walijski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu. Menedżer Rhyl Gareth Thomas, któremu pokazano czerwoną kartkę, powiedział, że niewłaściwe byłoby komentowanie incydentu w tej chwili, a klub wyda oświadczenie w odpowiednim czasie.