You are currently viewing Fałszowali akty małżeństwa

Fałszowali akty małżeństwa

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski sąd koronny skazał czworo obywateli Nigerii za podrobienie ponad 2 tysięcy aktów małżeństwa. Proceder służył migrantom z tego kraju do uzyskiwania obywatelstwa Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Reklama

Departament rządu Wielkiej Brytanii odpowiedzialny za politykę imigracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny poinformował o rozbiciu komórki fałszerzy, którzy zajmowali się tworzeniem dokumentów dla nielegalnych imigrantów.
41-letni Abraham Alade Olarotimi Onifade, 38-letnia Abayomi Aderinsoye Shodipo, 31-letni Nosimot Mojisola Gbadamosi i 54-letni Adekunle Kabir zostali 27 sierpnia skazani przez Sąd Koronny Woolwich w Londynie. Mieli stanowić część zorganizowanej grupy przestępczej, która stworzyła system nieuczciwego pozyskiwania obywatelstwa UE dla przybyszów z Nigerii. Cała czwórka skazana została za działania z okresu od marca 2019 do maja 2023 roku. Dostarczali nie tylko aktów małżeństwa, ale też innych fałszywych dokumentów, by pomóc swoim „klientom” pozostać w Unii Europejskiej, a po brexicie w samej Wielkiej Brytanii.

Szef Biura Krajowego Paul Moran zwracał uwagę, że grupa była bardzo aktywna w kwestii naruszania granic i słusznie została wymierzona jej sprawiedliwość. – Tak jak w przypadku wielu gangów, z którymi mamy do czynienia, ich jedynym priorytetem był finansowy zysk – mówił. – Cieszę się, że mój zespół był w stanie przechwycić ich operację i mam nadzieje, że te wyroki skazujące podziałają jak ostrzeżenie dla innych gangów, chcących wyzyskiwać determinację ludzi do pozostania w Wielkiej Brytanii.  Będziemy bez wytchnienia kontynuować naszą pracę na rzecz zabezpieczenia granic i zaciskania pierścienia wokół gangów, które żerują na ludzkiej słabości dla zarobku.

Onifade z Gravesend w hrabstwie Kent i Shodipo z Manchesteru zostali uznani za winnych porozumienia w celu ułatwienia wstępu do kraju oraz dostarczania dokumentów, używanych do oszustw. Skazano ich odpowiednio na 6 i 5 lat więzienia. Gbadamosi z Bolton za podobne przestępstwa skazany został na 6 lat więzienia, a Kabir z Londynu na 9 miesięcy.

Reklama

Udostępnij: