Owoce i warzywa z ASDY dłużej przydatne do spożycia

  • Post author:
Udostępnij:

‎ASDA wydłuża daty przydatności do spożycia na setkach produktów owocowych i warzywnych, aby pomóc zmniejszyć marnotrawstwo żywności.‎ ‎Od września supermarket dokona zmiany na ponad 200 produktów w swoich sklepach w Wielkiej Brytanii. Pracownicy Asdy będą  sprawdzać ich jakość i świeżość.‎

Reklama

Stowarzyszenie ‎Waste & Resources Action Programme mówi, że przeciętna rodzina wyrzuca żywność i napoje o wartości 60 funtów każdego miesiąca.‎ Z tego powodu takie produkty jak owoce cytrusowe, ziemniaki, kalafiory i marchew, będą miały usunięte etykiety.‎ ‎”Nasze badania wykazały, że etykiety z datami na owocach i warzywach są niepotrzebne – usunięcie ich może zmniejszyć liczbę odpadów o wielkość równą siedmiu milionów koszyków zakupowych” – uważają specjaliści z WRAP. ‎‎Etykiety “najlepiej spożyć przed”  służą do wskazania, kiedy produkt jest w najlepszej jakości, smaku i konsystencji. Ale żywność może być bezpieczna do jedzenia również później.
‎W lipcu Marks & Spencer ogłosił, że usunie daty przydatności do spożycia na ponad 300 produktach owocowych i warzywnych, a ‎‎Tesco usunęło daty przydatności do spożycia‎‎ ponad 100 produktów owocowych i warzywnych już w 2018 roku. Waitrose usunie etykiety z prawie 500 artykułów spożywczych ‎‎od września‎‎.

Reklama

Udostępnij: